PKK'dan eş zamanlı saldırı: 1 şehit

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde, güvenlik güçlerine yönelik eş zamanlı saldırılarda 1 asker şehit oldu, 3 polis de yaralandı. Operasyon başlatılırken, ilçede ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Haberler - DHA 22.08.2016 - 07:05 | Son Güncelleme : 22.08.2016 - 08:40

PKK'dan eş zamanlı saldırı: 1 şehit

Tunceli'nin Nazımiye İlçesi'ndeki güvenlik birimlerine saldıran PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 1 uzman çavuş şehit oldu, 3 polis yaralandı.

Çatışmada 1 terörist ölü ele geçirilirken kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için helikopter destekli operasyon başlatıldı.

Sabaha karşı saat 04.50 sıralarında Nazımiye İlçesi'ne sızan bir grup terörist, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Kaymakamlık binalarına eş zamanlı saldırı düzenledi.

ÇATIŞMA ANI

Güvenlik birimlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşle 1 uzman çavuş şehit oldu, 3 polis yaralandı. Yaralılar helikopterle Tunceli Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

İlçeye takviye güvenlik güçleri sevk edildi. Yer yer devam eden çatışmada 1 kadın terörist ölü ele geçirilirken, Kobra helikopterler teröristlerin kaçış bölgelerini ateş altına aldı.

İlçenin giriş ve çıkışlarını kapatan güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için geniş kapsamlı operasyon başlattı. 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 

Bu arada Tunceli Valiliği, Nazımiye ilçesi kent merkezinde ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Sayfa Yükleniyor...