Polis üniformasıyla saldırı yapacaklardı

Adana’da PKK'lı teröristlerin polis üniforması giyerek bombalı ve silahlı saldırıya hazırlandığı istihbaratı üzerine bir eve operasyon yapıldı. Aramada çok sayıda silah, el bombası ve polis üniformaları ele geçirildi.

Polis üniformasıyla saldırı yapacaklardı

MİT ve Adana Emniyet Müdürlüğü ekipleri, PKK'lı teröristlerin örgütün ilk eylemini yaptığı 15 Ağustos’un yıldönümünde büyük bir saldırı hazırlığı içinde olduğu bilgisine ulaştı.

Yapılan çalışmalarda teröristlerin polis üniforması giyerek dikkat çekmemeye çalışıp saldırı düzenlemeyi planladığı belirlendi.

Teröristlerin merkez Çukurova ilçesindeki bir villada hazırlık yaptığını tespit eden ekipler, adrese operasyon düzenledi.

Evde yapılan aramalarda 12 kalaşnikof marka tüfek, 24 el bombası,12 polis üniforması, 1,5 ton amonyum nitrat, 300 kilogram çivi, 12 hücum yeleği, 96 şarjör, bine yakın mermi, bomba yapımında kullanılacak kablo ve benzeri malzemeler ile 240 litre benzin ve yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Adreste hiç kimse bulunamazken polis, teröristlerin yakalanması için geniş çaplı çalışmasını sürdürüyor.

Öte yandan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, katıldığı bir etkinlikte gazetecilerin operasyonla ilgili sorusu üzerine, soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğini dile getiren Demirtaş, "Ciddi bir operasyon oldu ve ciddi anlamda mühimmat yakalandı" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...