'Pusulayı şaşıran başkan'

Seçimde akrabası AK Parti Muğla 1. sıra milletvekili adayı Ali Boğa'yı destekleyeceğini açıklayan Karaçulha Belde Belediye Başkanı Yusuf Çaylı  MHP'den ihracı istemiyle parti disiplin kuruluna sevk edildi.

Anadolu Ajansı 02.05.2011 - 17:25

'Pusulayı şaşıran başkan'

Fethiye'ye bağlı Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, 12 Haziran seçimlerinde akrabası olan AK Parti Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı Ali Boğa'yı destekleyeceğini açıklaması üzerine partiden ihracı için MHP Muğla İl Disiplin Kuruluna sevk edildi.

MHP Fethiye İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, MHP'nin kişilerin şahsi çıkarlarına uygun hareket etmeyeceğini söyledi. MHP çatısı altında siyaset yapanların, Milliyetçi Hareketin üzerinde bir kimlik olmadığını vurgulayan Gürbüz şunları söyledi:

''Eğer öyle olduklarını düşünüyorlar ise yapılacak ilk seçimde kendilerini bağımsız aday olarak siyaset yapmaya davet ediyorum. MHP çatısı altında seçime girmişlerin, partimize ihanet etme lüksleri yoktur. Herkes haddini bilmeli ve haddi kadar hareket etmelidir. Yusuf Çaylı disiplinsiz davranışları nedeniyle daha önce de uyarılmıştı. İçimizde siyaset yapan hiçbir kimlik, ya da zümre, kendisini partiler üstü gösteremez. Yusuf Çaylı, parti Disiplin Kuruluna, ihraç istemi ile sevk edilmiştir''.

AKP’Lİ ADAYDAN HOŞGÖRÜ ÇAĞRISI

AK Parti Muğla 1. Sıra Milletvekili adayı Ali Boğa, yaşanan gelişmelerle ilgili şunları söyledi:

''Biz Esenköy'de farklı partilerden insanlarla bir araya geldik ve bir hoşgörü örneği sergiledik. Belediye Başkanımız, bu davranışı ve konuşmasıyla Türkiye'deki tüm siyasilere örnek olmalı."

"Belediye Başkanımızın tavrı ve konuşması, çok erdemli. Muğla'nın farklı ilçe ve beldelerinden insanlar, partiler üstü bir yaklaşımla bize sevgi gösterisinde bulunuyorlar. Bu, benim şahsımın yanı sıra AK Parti'ye de vatandaşlarımızın teveccühünün göstergesi.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...