Radyo Eksen 10. yılını kutladı. Kutlama partisinde The Divine Comedy, “Escape to Music” kapsamında konser verdi.

The Divine Comedy’nin solisti Neil Hannon sahne aldı ve hem klasikleşmiş hem de yeni şarkılarını seslendirdi.

Kutlama, Radyo Eksen Session ile başladı. İlk kez İstanbullu hayranlarıyla buluşan ve yoğun ilgiden çok memnun kalan Neil Hannon, İstanbul’da Radyo Eksen'in konuğu olmanın onun için büyük keyif olduğunu söyledi. Ardından İstanbul müzik camiasının yeni parti canavarı Club Bangkok sahnedeydi.

Geceye Doğuş Grubu çalışanları, sanatçılar, basın mensupları, Radyo Eksen dinleyicileri ve The Divine Comedy hayranlarından oluşan 700 kişi katıldı.

Kurulduğu günden bu yana bize Radyo Eksen'e destek olan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, Radyo Eksen için “Benim hayatımın çok önemli bir parçası. Hayatın kalitesini arttırıyor. Günde en az 2-3 saat ayırıyorum. Dolayısıyla gerçekten çok önemli bir olay. 10.yıllarında da onlara hayırlı olsun diyorum. Çok iyi iş yapıyorlar.” dedi.

Dinleyicilerden gelen bazı yorumlar ise şöyle:
Ünlü yönetmen Sinan Çetin gençliğinin soundunu Radyo Eksen’de bulduğunu ve yıllarca o müziklerle büyüdüğünü belirtirken başka bir radyo kanalında bu tadı bulamadığını ve en çok Radyo Eksen dinlediğini de ekledi.

Türkiye taşındığından beri Radyo Eksen dinlediğini belirten Pelin Batu, her şey tekdüzeleşirken Radyo Eksen’in temiz hava gibi geldiğini söyleyerek 10. Yılımızı kutlayanlar arasındaydı.

Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık, Radyo Eksen’i mevcut radyolar içinde sığındığı bir limana benzetti.

Müzik eleştirmeni Mehmet Tez, Radyo Eksen’in dar bir kitleye hitap ederek 10 yıldır bunu yapıyor olmasını tebrik etti.

Müzisyen Demir Demirkan, indie rock tarafına bakıldığında pek alternatifi olmayan bir radyo olarak Radyo Eksen’in her koşulda sürdürülebiliyor olmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Sadık dinleyicilerimizden biri olduğunu söyleyen gazeteci ve müzisyen Melis Danişmend, bu kadar popüler işlerin desteklendiği bir ülkede, alternatif müzikleri destekleyen bir radyonun 10 yıldır ayakta durmasının mükemmel bir şey olduğunu belirtti.

Kısa bir süre önce İstanbul’a yerleşen Tod A ise; Radyo Eksen’i İstanbul’daki en “cool” radyo istasyonu olarak nitelendirdi ve gurur duyduğunu söyledi.