Rektör Özkan: Başkan Muhittin Böcek'i bir hafta, 10 güne taburcu edebiliriz

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, halen tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bir hafta ya da 10 güne taburcu edilebileceğini söyledi. Özkan, corona virüs tedavisi süren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in durumunun da iyi olduğunu kaydetti.

Rektör Özkan: Başkan Muhittin Böcek'i bir hafta, 10 güne taburcu edebiliriz
Muhittin Böcek

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, corona virüse yakalanmasının ardından akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle bir süre özel hastanede tedavi edildi.

Başkan Böcek, rahatsızlıklarının artması nedeniyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın isteği üzerine Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'ne sevk edildi.

64 GÜNLÜK YOĞUN BAKIM TEDAVİSİ SONRASI NORMAL ODAYA ALINDI

AÜ Hastanesi doktorları ve sağlık çalışanlarının yoğun mücadelesi sonunda Başkan Böcek, 64 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından geçen hafta normal odaya alındı.

ERCENGİZ'İN GENEL SAĞLIK DURUMU İYİ

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise geçen hafta corona virüse yakalandığını ve evde tedavi gördüğünü duyurdu.

Rektör Özkan: Başkan Muhittin Böcek'i bir hafta, 10 güne taburcu edebiliriz - 1 Ali Orkun Ercengiz

Başkan Ercengiz, önceki gün Devlet Hastanesi'nde sağlık durumunun kontrol edilmesinin ardından oksijen satürasyonunun (kandaki oksijen doygunluğu) düşmesi, bazı kan değerlerindeki dengesizlik nedeniyle tedbir amaçlı ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

''İKİ BAŞKANIMIZIN SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR''

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, tedavileri süren Başkan Böcek ve Başkan Ercengiz'in durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Prof. Dr. Özkan, "Başkan Böcek'in tedavisi devam ediyor. Normal olarak besleniyor, rahatlıkla oturabiliyor ve fizik tedavisi yoğun bir şekilde devam ediyor. Başkanımızın durumu yavaş yavaş daha iyiye gidiyor. Ancak taburcu olmasıyla ilgili net bir süre söz konusu değil, bir hafta ya da 10 gün sürebilir. Çok uzun bir süreç olmayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Rektör Özkan: Başkan Muhittin Böcek'i bir hafta, 10 güne taburcu edebiliriz - 2 Prof. Dr. Özlenen Özkan

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in de sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyen Prof. Dr. Özlenen Özkan, "Başkan Ercengiz'in tedavisine serviste devam ediyoruz. Genel durumu iyi, oksijen ihtiyacı yok, tedavi ve takipleri devam ediyor. Her iki başkanımızın ve hastalarımızın sağlığına kavuşması için bütün sağlık çalışanı arkadaşlarımız canla başla çalışıyor, onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde vatandaşlarımızı salgına karşı daha da duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...