Restoranda hesap kavgası: 3 polis görevden uzaklaştırıldı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bir restoranda hesap ücreti nedeniyle müşteriler ile çalışanlar arasında kavga çıktı. Kavgayı ayırmaya çalışan polise saldıran bir şahıs ile birlikte toplam 3 kişi gözaltına alındı. Arbede sırasında zor kullanma sınırlarını aşmış olabilecekleri değerlendirilen ve haklarında soruşturma başlatılan 3 polis de görevden uzaklaştırıldı.

Restoranda hesap kavgası: 3 polis görevden uzaklaştırıldı

'de İzmit ilçesi Ömerağa Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi'ndeki bir çorbacıya dün gece 02.30 sıralarında giden B.K., M.U.G. ve A.Ö.Ç. ile iş yeri çalışanları arasında hesap konusunda kavga çıktı.

İhbar üzerine bölgeye polis ekibi geldi. İş yerinin önüne çıkarılan şüphelilerden A.Ö.Ç., kendisini uzaklaştırmaya çalışan polislere hakaret ederek yumruk attı.

Bunun üzerine polis ekipleri, şüphelileri zor kullanarak gözaltına aldı.

Yaşananlar çevredeki bir binada yaşayan vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile kayda alındı.

Görüntülerde, şüphelinin polise yumruk attığı ve ekiplerin 2 şüpheliyi yere yatırarak gözaltına aldığı anlar yer aldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Kocaeli Valiliği’nden olaya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İzmit merkezdeki bir restoranda saat 02.30 sıralarında müşteri olarak bulunan B.K., M.U.G. ve A.Ö.Ç. ile iş yeri çalışanları arasında, hesap tutarı konusunda çıkan kavga nedeniyle olay yerine polis ekibi sevk edilmiştir. Müşteri olan şahıslardan A.Ö.Ç.'nin görevlilere hakaret ve fiili saldırısı üzerine olay yerine takviye ekip çağrılarak kademeli zor kullanılmak suretiyle şahısların gözaltına alındıkları anlaşılmıştır. Olay sırasında zor kullanma sınırlarını aşmış olabilecekleri değerlendirilen 3 personel hakkında idari soruşturma başlatılarak görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...