Kılıçdaroğlu: 40'a yakın AKP'li rahatsız, demek ki yolsuzluk var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 4 eski bakan Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar'ın Yüce Divan'a gönderilmemesine yönelik değerlendirme geldi.

Kılıçdaroğlu: 40'a yakın AKP'li rahatsız, demek ki yolsuzluk var

ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, dört eski Bakanın Yüce Divan'a gönderilmeme kararına ilişkin konuştu.

Kılıçdaroğlu, Meclis'ten ayrılırken gazetecilerin sorusu üzerine, bütün dünyanın bildiği bir yolsuzluk olayının Yüce Divan'a gönderilmediğini söyledi.

"Parlamentonun üzerinde ciddi bir gölge var. Biz bundan rahatsızlık duyuyoruz. Parlamento, bu şaibeyi ortadan kaldırabilirdi" ifadesini kullanan CHP lideri, şunları söyledi:

"Daha da önemlisi dört Bakanın Parlamento kürsüsüne çıkıp aklanmak için Yüce Divan talebinde bulunmaları gerekirdi. Bu da olmadı ama AKP'nin içinde 40'a yakın parlamenter, bizim duyduğumuz rahatsızlığı duyuyor. Bu da AKP içinde bu olayın bazı çevrelerin iddia ettiği gibi bir yolsuzluk olmadığının tam tersini, ciddi bir yolsuzluk olayı olduğunu da açıkça gösteriyor" dedi.

Kılıçdaroğlu, bu oylamayla, 'nin dünyaya iyi bir mesaj vermediğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...