Şaban Dişli AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı'ndan istifa etti

Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, "Parti içinden arkadaşlarımın yorumları beni rahatsız etti" diyerek AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa etti.

Haberler - NTV Haber 19.10.2017 - 16:37 | Son Güncelleme : 19.10.2017 - 17:50

Şaban Dişli AK Parti Genel Başkan Başdanışmanlığı'ndan istifa etti

Son dakika haberi! 

AK Parti'de bir istifa haberi geldi. Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Genel Başkan Başdanışmanlığı görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Dişli, yaptığı yazılı açıklamada, 24 Ağustos'ta ekonomi alanında çalışmalar yapmak üzere parti tüzüğünün 145. maddesi uyarınca şahsının "Genel Başkan Danışmanı" olarak atanması dolayısıyla büyük onur duyduğunu belirtti.

Bu göreve getirilmesi dolayısıyla AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür eden Dişli, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ancak bu şerefli göreve atanmamın ardından gerek basın gerek sosyal medya gerekse parti içinden birçok arkadaşımın yorumları beni son derece rahatsız etti. Etmeye de devam ediyor. Partime ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'a her zaman, hangi makam ve mevkide olursa hizmet etmeyi bir onur olarak kabul ediyorum. Partimi ve Sayın Genel Başkanım Recep Tayyip Erdoğan'ı haksız yere, daha fazla yıpratmamayı teminen bu kutlu görevden istifa ettim."

İSTİFA İŞLEME KONULDU

Şaban Dişli'nin istifa dilekçesinin AK Parti Genel Sekreterliği'ne ulaştığı ve işleme konulduğu öğrenildi.

Şaban Dişli, kardeşi Tümgeneral Mehmet Dişli'nin FETÖ sanığı olması nedeniyle eleştiriliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı olmasının ardından partinin MYK ve MKYK'sında yer bulamamıştı.  Ancak Dişli bir süre sonra "sürpriz" olarak nitelendirilen bir karar doğrultusunda Genel Başkan Başdanışmanlığı görevine getirilmişti.

Sayfa Yükleniyor...