Şahin: TSK demokratik

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TSK’nın demokratik bir kurum olduğunu söyledi. Şahin, “Ancak içersindeki demokrasiye kastetmiş kişiler şu an bertaraf edilmektedir” dedi.

Anadolu Ajansı 03.03.2010 - 18:20

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin,  İtalya Temsilciler Meclisi Başkanı Gianfranco Fini, başbaşa ve heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.

Bir gazetecinin, ''Türkiye'de son dönemde yaşanan gelişmeler ve darbe iddialarına'' ilişkin sorusu üzerine, Şahin, şunları kaydetti:

''Türkiye, düne göre daha demokratik bir ülkedir. Hukuk devleti olma bakımından bugün düne göre daha demokratik bir durumdadır. Tüm anayasal kurumlar demokratik ilkelere bağlıdır ve bu arada TSK da Türkiye'de demokratik bir kurum olarak, demokratik kurallar içerisinde hareket etmektedir.

Bazı kurumlarımızın içerisinde eski alışkanlıklarını devam ettirmek isteyenler bulunabiliyor. Ancak Türkiye'deki demokratik yapı, demokrasiye kastetmiş olan bu kişileri bertaraf edecek güçtedir. Şu anda Türkiye'de yaşanan da budur.

Ama tabii, yaşanan bir yargı sürecidir. Bu süreç sonucunda bağımsız yargı organları, bütün bu iddialarla ilgili, bu iddialara dayanak kılınan delillerle ilgili nihai kararı verecektir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...