Sakık: Keşke olmasaydı

MİT’e teşekkür ettiği için BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan tarafından eleştirilen BDP milletvekili Sırrı Sakık, “Kendisi de alkışladı. Sonra neyin değiştiğini bilmiyorum. Ama keşke olmasaydı” dedi.

17.04.2014 - 16:57

Sakık: Keşke olmasaydı

TBMM Genel Kurulu'nda Danışma Kurulu Önerisi görüşmelerinde söz alan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, dün Milli İstihbarat Teşkilatı’yla (MİT) ilgili sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

Sırrı Sakık, şöyle konuştu:

"Grup Başkanvekilimiz Pervin Buldan, 'yanlış anlaşıldı' diye bir açıklama yapmış. Ben burada neyi söylediğimi çok iyi biliyorum. Hatta burada kendisi de alkışladı. Sonra neyin değiştiğini bilmiyorum. Kardeşçe bir hukukumuz var.

Ama keşke olmasaydı bunlar. Ne söylediğimizi çok çok iyi biliyoruz. Bazı bize tepeden bakan kesimlerin zaman zaman bizim bu konuda ne söylediğimizi bilmediğimizi... Kürt hareketi ne istediğini çok iyi biliyor.”

Genel Kurul’daki MİT Yasası görüşmelerinde konuşan Sakık, “Ben burada Hakan Fidan ve ekibini kutluyorum. 1 yıldır çatışmasızlık süreci yaşanıyorsa ve burada MİT'in bir katkısı varsa bundan mutluluk duyarız” ifadelerini kullanmıştı.

Kürsüye çıkan BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ise kendi milletvekili Sırrı Sakık’ı eleştirmişti.

Buldan, “Milletvekilimiz Sayın Sırrı Sakık'ın ‘MİT'e ve özellikle Hakan Fidan'a teşekkür ediyorum’ ifadesine ben katılmıyorum. Roboski olayı ortadayken, Gever olayı ortadayken, Lice olayı ortadayken Bizim MİT'e teşekkür etme gibi bir hakkımız yoktur” diye konuşmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...