Başbakan Yıldırım: Saldırı ülkemizin demokratik istikrarına yapıldı

Başbakan Yıldırım'dan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyla ilgili açıklama geldi: ''Saldırı, ülkemizin demokratik istikrarına ve toplumun huzuruna yapılmış alçak bir terörist saldırıdır. Saldırıyı nefretle lanetliyorum.''

Anadolu Ajansı 25.08.2016 - 17:04 | Son Güncelleme : 25.08.2016 - 17:36

Başbakan Yıldırım: Saldırı ülkemizin demokratik istikrarına yapıldı

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yönelik saldırıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yıldırım, "Ana muhalefet Partisi CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyunun Artvin'de uğradığı silahlı saldırı, ülkemizin demokratik istikrarına ve toplumun huzuruna yapılmış alçak bir terörist saldırıdır. Saldırıyı nefretle lanetliyorum" ifadesini kullandı.

"Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na, CHP'ye, güvenlik güçlerimize ve bütün vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun diyor, kalleş saldırıda şehit olan askerimize Allah'tan rahmet, yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum" görüşünü paylaşan Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin bütünlüğüne, dirlik ve düzenimize pusu kuran teröristlerle onları suikaste azmettiren geri plandaki alçaklar, hiçbir zaman Türkiye'nin birliğine zarar veremeyecek, emellerine kavuşamayacak ve müstahak oldukları cezaya muhakkak çarptırılacaklardır. Türkiye, demokrasi ve hukuktan ödün vermeyecek, insan ve insanlık düşmanı bütün terör örgütlerinin hesaplarını boşa çıkaracaktır. Bir kez daha terörist saldırıyı lanetliyor, ülkemize ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

Sayfa Yükleniyor...