Kapıyı açan kadınlar ise karşılarında bir kemancının romantik ''Samanyolu'' parçası eşliğinde çiçekçinin elindeki orkideyi görünce, hem şaşırdılar hem de sevindiler.

Poyraz Çiçekçilik sahibi Erol Yıldız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara sıra dışı bir jest yapmak istediklerini söyledi.

Kadınların sevdikleri kişi ya da yakınlarından çok sayıda çiçek aldıklarını ancak ''bir kemancı eşliğinde orkide hediyesinin'' bir ilk olduğunu düşündüklerini belirten Yıldız, amaçlarının kadınları bu özel günde sevindirmek olduğunu ifade etti.

Keman eşliğinde çiçek hediyesinin çok farklı bir etkinlik olduğuna inandığını dile getiren Yıldız, kadınlardan çok olumlu tepkiler aldıklarını ve onur duyduklarını kaydetti.

Turkuaz AVM yöneticilerinden Nurdan Türkar da Dünya Kadınlar Günü'nün kendisi için ve bütün kadınlar için çok önemli bir gün olduğunu söyledi.

Türkar, ''Özellikle büyük iller dışında Doğu'da, Güneydoğu'da bu kadar terör ve kadınlara yönelik namus cinayetleri adı altında kadınların yok edilmesi, şiddet uygulanması, Kadınlar Günü'nü daha da çok önemli kılıyor. Biz de bu özel günde bir aktivite yapalım dedik ve evlerinde çiçek hediye ettik'' diye konuştu.

Türkar, kadınlardan çok güzel tepkiler aldıklarını ifade ederek, ''Keyifliyiz bugün, inşallah her şey çok daha güzel olacak'' dedi.

KADINLAR ÖNCE ŞAŞIRDI, SONRA SEVİNDİ
Çiçekçilik firması ile AVM yöneticilerinden bir kişinin organizasyonu ile karşılarında keman çalan sanatçı ve beraberindeki ''orkide''yi gören kadınlar önce şaşırdı, sonra sevindiler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanan kadınlar, yaşamları boyunca evlerinde ''keman eşliğinde çiçek'' hediyesiyle karşılaşmadıklarını belirterek, çok mutlu olduklarını ve bu anı ömür boyu unutmayacaklarını ifade ettiler.