Daha önce yalnızca üst sınıf kategorisine giren ürünlerde yer alan Smart TV özellikleri, Samsung’un 2011 ürünlerinde standart hale geldi. Bunlar arasında Search All, Your Video, Internet Tarayıcısı ve Samsung Apps bulunuyor.

Search All özelliği, kullanıcının TV’sinde diğer DLNA-sertifikalı, internet bağlantılı medya depolama cihazlarında, ağ bağlantılı PC’lerinde ve mobil cihazlarında, Internet üzerinde ve abone oldukları sinema kanallarında içerikler arasında arama yapmasını kolaylaştırıyor.

Your Video özelliği kullanıcının izlediği film/program/dizi vb gibi içerikleri izleme geçmişinden takip ediyor ve bu bilgilere dayanarak tavsiyelerde bulunuyor.

Samsung Apps dünyanın ilk ve en büyük uygulama mağazası olarak insanların spor, eğlence, haber, bilgi, oyun siteleri ve sosyal paylaşım ağlarına bağlanmalarına olanak sağlayan ücretli ve ücretsiz bir dizi uygulama sunuyor.

TÜRKİYE’DE LİDER
2010 senesinde dünyanın ilk 3D (3 Boyutlu) TV’si ile veTürkiye’de yüzde 79 pazar payına sahip oldu. Firma, 3D içerikler yaygınlaştıkça daha çok tüketicinin TV’lerinde 3D özelliği isteyeceklerini ve alım kararlarında bu özelliğin rol oynayacağını öngörüyor. Bu yüzden de bu 2011’de 3D eğlence sistemini oluşturan 3D TV, Blu-Ray Oynatıcı, 3D gözlük ve 3D içeriğin satın alma maliyetini üçte iki düzeyinde düşürme kararı alınmış. Ayrıca TV çerçeveleri yüzde 80 oranında inceltilmiş.

Samsung, 2011 senesinin Smart TV’ler için doruk noktası olacağını da düşünüyor. Bu nedenle 2011 senesinde satışa sunacağı hemen hemen tüm 40 inç ve üstü ekran boyutuna sahip TV’leri Smart TV özellikleri içerecek ve izleyicilerin web üzerindeki ilgilendikleri içeriklere dijital ekranlarından erişmelerine olanak sağlayacak.