Samsung'un geçtiğimiz haftalarda üç Android telefon üreteceğine dair yaptığı açıklamanın ardından beklenen ilk tanıtım yapıldı. Firma işletim sistemini taşıyacak ilk donanımının teknik detaylarını açıkladı.

İlişkili Haberler


Saniyede 7.2 megabit hıza sahip üçüncü nesil (3G) HSDPA mobil genişbant teknolojisine sahip olan i7500, 3,2 inçlik AMOLED ekrana ve 5 megapiksel kamerayla donatıldı.

8GB dahili hafızasına ek olarak 32GB'a kadar SDHC bellek genişletme imkanı tanıyan ürün 12 milimetre kalınlığında bir kasaya sahip.

1500 mili amperlik lityum iyon pile sahip üründe Google Android işletim sistemine bağlı olarak Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, Google Calendar ve Google Talk entegrasyonu bulunuyor.

Haziran ayında Avrupa'da satışa sunulacak ürünün fiyatı veya kontrat karşılığında satılıp satılmayacağı belli değil. Google'ın Android işletim sistemini kullanan ilk model olan T-Mobile G1'in kontratla satıldığını ifade eden sektör analistleri, yeni ürünün de buna benzer bir şekilde satılabileceğini tahmin ediyor.