Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sanatçıları eleştiren Kılıçdaroğlu'na yanıt

Aydın kongresi öncesi halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, karakol ziyareti üzerinden sanatçıları eleştiren CHP liderine tepki gösterdi. Kongrede yaptığı konuşmada da eleştirilerine devam eden Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimlerine işaret etti ve "2019 bu zatın siyasi hayatındaki son yılı olacak" dedi.

ntv.com.tr 07.04.2018 - 15:23 | Son Güncelleme : 07.04.2018 - 16:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sanatçıları eleştiren Kılıçdaroğlu'na yanıt

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Aydın 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.

Öncesinde halka seslenen Erdoğan, şunları söyledi:

"Fırat Kalkanı Harekatı'nı gerçekleştirdik. Efeler, Mehmetler gereğini yaptı mı? Aynısını Afrin'de yaptık mı? 2 bin kilometrekareden fazla alnı kontrol altına aldık mı?

Birileri afra tafra yaptılar ama biz kendi kararımızı kendimiz verdik ve Mehmetçiklerimiz, ÖSO ile oraya girdi ve o teröristleri derdest etti. Bu teröristler kuyruklarını bacaklarının arasına alıp kaçtılar. Şu an itibarıyla 3991 teröristi etkisiz hale getirdik. Kuzey Irak'ta da yüzlercesini etkisiz hale getiriyoruz. ABD'den silah istedik, kongremiz izin vermedi dediler. ABD Kongresi iyi ki izin vermemiş. Kongre izin verseydi silahlarımızı yapamıyor olacaktık. Kötü komşu bizi imkan sahibi yaptı. Modern teknoloji savunma sanayiinde neyi başardıysa biz de başaracağız. Bizim neyimiz eksik? 

Atılan bu adımlarla Türk milletinin ne olduğunu hepsi iyi anlıyorlar. Biz kendi kararımızı kendimiz vereceğiz. Biz göreve geldiğimizde IMF'ye borç 23.5 milyar dolardı. O zaman Merkez Bankamızda döviz rezervimiz 27.5 milyar dolardı. Şimdi 120 milyar dolar oldu. İhracat 36 milyar dolardan 160 milyar dolara yükseldi. Birileri ekonomi şöyle ekonomi böyle diyor. İzmir'deki havalimanının hali neydi? İzmirli kardeşim bunu görmüyor musun? Biz söz veririz yaparız ama Bay Kemal konuşur. Biz Hatay'a gidiyoruz. Sanatçılarımızla sporcularımızla beraber Reyhanlı'ya geçiyoruz. Aman yarabbi bay Kemal çıldırdı. Sizin orada ne işiniz var diyor. Hakaret üstüne hakaret.

Bay Kemal, ofisi söyle de sanatçılarımız senden izin alsınlar bari. Sen, bizimle beraber Mehmetçik'ini moralize etmeye çalışan o askerlerimize, onlarla beraber bütünleşmeye gelen sanatçılarımıza bu hakaret yetkisini nereden aldın? Edep yahu derler, edep. Senin yapman gereken bu cephelerden hangisine gidip askerimizle birlikte oldun. O teröristlerle birlikte olur. Onlarla birlikte elele yürüdü. O ancak ondan anlar. Biz ise Mehmedimizle birlikte oluruz. Dünyanın her yerinde sanatçılar zaman zaman askerlerle birlikte olur. 

Bu çılgın hayatında böyle bir şey yaşamamış. Davul zurna klarnet diyor. Sadece klarnet ve Esat Kabaklı'nın o güzel türküsü vardı. Bay Kemal er meydanına sen gelemezsin zaten. Genelkurmay Başkanımla beraber Tatlıses'in yanına geçtik. Tatlıses uçakta duydum ki yaylaları söylemiş. Tatlıses buna da güzel şeyler ilave etmiş. Bu bir heyecandır. Ama bu bay Kemal'de yok. Buna haddini sandıkta bildireceğinize inanıyorum. Bunların dikili ağacı yok bu ülkede, bizimkileri de kıskanıyorlar. Biz onlara bakmayacağız."  

Erdoğan'ın kongrede yaptığı konuşmadan öne çıkanlar ise şöyle:

"Gazi Mustafa Kemal'in CHP'si, bu ülkenin Kurtuluş Savaşı'na öncülük eden kadro tarafından kurulmuştur. Bugünkü CHP ise Türkiye'nin ikinci Kurtuluş Savaşı olarak gördüğümüz mücadele sürecine alenen ihanet eden, ülkemizin ve milletimizin düşmanı kim varsa onların değirmenine su taşıyan bir parti haline dönüşmüştür.

Asıl vahim olarak ne diyor biliyor musunuz? 'Bir ülkenin sanatçıları savaşı değil barışı savunur' diyor. Bu zihniyete göre sanatçılarımız askerlerin değil teröristlerin yanında yer almalı. Kendi devletine kendi hükümetine düşman olan parti nasıl cumhuriyetin kurucu partisi olduğunu söyleyebilir.

Salı günü yaptığı konuşmada öyle ahlaksızca ifadelerle şahsıma saldırdı ki bu kişinin seviyesine inmeyi kendime zul addederim. Bu zat sadece çukurda değil aynı zamanda kullandığı ifadelerle kanalizasyon çukurunda debeleniyor. Bu zannediyor ki bende ağız var her türlü ifadeyi kullanırım. Biz dahasına muktediriz ama bulunduğumuz makam buna müsaade etmiyor.

"2019 SİYASİ HAYATININ SON YILI OLACAK"

Bu zat 15 Temmuz'a tiyatro diyerek milletimize bizzat kendisi hakaret etmiştir. Onun için ağzını çalkalaması lazım. Yaptığı konuşmalar bir kulaktan girer bir kulaktan çıkar. Bu zat kaybettiği her seçimden sonra kendisini değil milletimizi suçlayarak aslında sizlere hakaret etmiştir. Biz onun gibi olmayacağız, doğru bildiğimiz yoldan yürüyeceğiz. Bu zat seçimleri kaybettiği halde verdiği sözleri unutmuştur. 2019 bu zatın siyasi hayatındaki son yılı. Bu zat 2019 yılının kasım ayında inşallah siyasi hayatını noktalayacak."

Sayfa Yükleniyor...