Sandık görevlileri kavga etti

Kocaeli'de AK Parti ve HDP'li sandık görevlileri arasında çıkan kavgada 2 kişi yaralandı. Kırklareli'de ise sandık görevlisi ile tartışan HDP İl Başkanı Feyaz Şahin gözaltına alındı.

Haberler - NTV Haber 01.11.2015 - 15:21 | Son Güncelleme : 01.11.2015 - 15:29

Sandık görevlileri kavga etti

Kocaeli Darıca'daki Servet Yalçın Ortaokulu'nda engelli bir seçmenin oy kullanmasına yardım eden AK Parti ve HDP'li sandık görevlileri arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyüyerek okul önünde devam etmesi üzerine okula polis ekipleri gitti.. Polis, partilileri biber gazı ile dağıttı. Kavgada 2 kişi yaralandı, 2 kişi de biber gazından etkilendi. Kavganın ardından okula giden parti yetkilileri sağduyu çağrısı yaptı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kırklareli'de ise HDP İl Başkanı Feyaz Şahin ile Kırklareli Üniversitesi öğrenci kültür derneği yönetim kurulu üyesi Adnan Kurt oy kullanmak için Ahmet Yener İlköğretim Okulu'na gitti. İddiaya göre Şahin ve Kurt, görevliye müşahit kartlarını göstermek istemeyince tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine olay yerine giden polis ekipleri Şahin ve Kurt'u ''seçim kanunu'na muhalefet ettiği ve görevli memura mukavemet gösterdiği" iddiasıyla gözaltına aldı. İkili emniyetteki işlemlerin ardından serbest kaldı.

Sayfa Yükleniyor...