Şanlıurfa'da ağır hasarlı bina çöktü

SON DAKİKA HABERİ: Şanlıurfa'da ağır hasarlı 6 katlı bir bina çöktü. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, olay sırasında yoldan geçmekte olan bir vatandaşın düşen molozlar nedeniyle yaralandığını söyledi. Arama çalışmaları sonucunda binanın enkazında herhangi bir kişinin olmadığı belirlendi.

Şanlıurfa'da ağır hasarlı bina çöktü

Son dakika haberi! Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen 'nın Haliliye ilçesinde ağır hasarlı 6 katlı bir bina çöktü.

Bölgeye AFAD, itfaiye, UMKE, sağlık ekipleri ile güvenlik güçleri sevk edildi.

Olay sırasında yoldan geçmekte olan bir vatandaş düşen molozlar nedeniyle yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Vatandaşın hayati tehlikesinin olmadığı bildirildi. 

Binanın çökme anına ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. Çöken binanın bulunduğu caddede park halinde araçların olduğu, araç ve yaya hareketliliğinin devam ettiği görülüyor. 

ÇÖKME ANI KAMERADA

Arama kurtarma faaliyetleri yaklaşık 8 saatlik çalışmanın ardından tamamlandı.

Yıkılan binanın enkazında herhangi bir kişinin olmadığı belirlendi.

Binanın enkazını kaldırma işlemleri iş makinelerinin desteğiyle sürüyor.

"UYARILARI DİNLETMEKTE ZORLANIYORUZ"

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan olayla ilgili NTV'ye açıklamalarda bulundu. Ağır hasarlı bina ile ilgili gerekli önlemlerin alınmış olduğunu dile getiren Ayhan, "Hukuki süreç olduğu için hemen yıkılma imkanı yok. Mutlaka bir önlem alınmıştır ama vatandaşlarımıza uyarıları dinletmekte zorluk yaşıyoruz. İkazlar yapıldı, suları elektrikleri kesildi. Bu konuda daha duyarlı olmamız gerektiğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

"BİNAYA GİRİŞ YASAKLANMIŞTI"

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de NTV'ye yaptığı açıklamada, binanın ağır hasarlı olması nedeniyle boşaltılmış olduğunu söyledi. 

Beyazgül, "Bina yıkılacak binalar arasındaydı. Etrafındaki binalar da ağır hasarlı. Binaya giriş yasaklanmıştı." dedi. Yıkım için yasal prosedürlerin beklendiğini belirten Beyazgül, "Yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından yıkılacaktı. Çevresindeki binalar boşaltılmış durumda. Hasarlı binaların olduğu yere güvenlik bantları çekilmişti." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...