Sarıgül, İnönü ve Özal'ı örnek alıyor

Türkiye Değişim Hareketi lideri Mustafa Sarıgül, “Partimiz Prof. Erdal İnönü’nün bilimadamı, devlet adamı anlayışı, rahmetli Turgut Özal’ın da pratik ve ekonomik çözümleriyle Bismillah diyerek yola çıkıyoruz” dedi.

Taraftarları sloganlarla ve pankartlarla Değişim Hareketi’nin lideri Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü desteklemek için Eyüp'te biraraya geldi.

Türkiye Değişim Hareketi’nin Eyüp ilçe merkezi binasının açılışı kalabılık bir mitinge dönüştü.

Sarıgül, "Türkiye’nin en demokratik siyasi partisi biz olacağız. Haktan, hukuktan yana olacağız. Partimizde hiç kimse ihraç edilmeyecek. Kimse görevinden alınmayacak. Partimizde ötekisi olmayacak. Başı açık olan da bizim olacak olmayan da bizim olacak. Türkiye’de ilk defa bir gayri müslim bir partinin kurucusu olacak.

Partimiz Prof. Erdal İnönü’nün bilimadamı, devlet adamı anlayışı, rahmetli Turgut Özal’ın da pratik ve ekonomik çözümleriyle Bismillah diyerek yola çıkıyoruz" dedi.

Sarıgül, iktidar olmaları halinde ilk olarak işsizliğe çare bulacaklarını belirterek şöyle konuştu:

“İlk yapacağım iş 6,5 milyon işsizimiz var. Ben de işsizliğin ne demek olduğunu biliyorum. Önce işsizlere istihdamı yaratacağım. Fabrika bacalarını tüttüreceğim ve işsizlere çare olacağım. İşsizlerin derdine derman olacağım.”

Mustafa Sarıgül, konuşmasının ardından Eyüp ilçe teşkilatının açılışını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...