'Scientology Kilisesi'nin uzay katedrali bulundu'

Scientology Kilisesi’nin, gizli yeraltı sığınağının ortaya çıkarıldığı öne sürüldü.

'Scientology Kilisesi'nin uzay katedrali bulundu'

İngiliz bir gazeteci, birçok ünlü ve zengin insanın benimsediği ve bir çeşit dini felsefeyi temsil eden Scientology Kilisesi’nin, ABD’deki gizli yeraltı tapınağı görevi gören, ‘uzay katedralini’ bulduğunu iddia etti.

New Mexico eyaletinin uçsuz bucaksız çöllerinde tespit edilen yeraltı katedralinin bulunduğu öne sürülen bölgede, devasa yer şekilleri dikkat çekiyor. Yerde, elması temsil eden iki şekil ve bu şekillerin etrafında dev çemberler bulunuyor.

İngiliz The Sun gazetesi, bu alanın Scientology Kilisesi liderlerinin kullandığı özel bir ‘hava meydanı’ olduğunu öne sürdü. Dahası, Santa Fe kentinden iki saatlik mesafede bulunan Mesa Huerfanita kasabası yakınlarındaki alanın, çok sayıda UFO gözlemi yapılan bir yer olduğuna dikkat çekildi.

NÜKLEER FELAKETE DAYANIKLI
BBC’ye bağlı John Sweeney adlı gazeteci tarafından hazırlanan veThe Sun’da yayımlanan habere göre, gizli yeraltı katedrali, nükleer patlamalara dayanacak kadar güvenli bir şekilde inşa edildi.

Daily Mail sitesi, gizli katedralde, Scientology Kilisesi’nin kurucusu L. Ron Hubbard’a ait metinlerin yazıldığı altın diskler bulunduğunu ve bu disklerin titanyum kutular içinde saklandığını öne sürdü.

“UZAY’DAN GELDİLER”
Tom Cruise’un çok fazla vakit ayırdığı için Katie Holmes ile evliliğini bitirme nedeni olarak gösterilen Scientology Kilisesi, insanın kendi ruhsal özünü ve evreni anlamasını sağlayan inanışları temsil ediyor.

Daily Mail, yeraltı katedralinin bulunduğu iddia edilen çöl arazide çizilmiş olan şekillerin, çok ilginç bir inanışı temsil edebileceğini belirtti. Bu inanışa göre, ‘hava meydanı’, Scientology Kilisesi üyelerinin kıyamet kopması beklenen asıl gezegenlerinden kaçarak Dünya’ya indiği yeri temsil ediyor.

İngiliz gazete, Scientology Kilisesi’nin konu hakkında yorum yapmayı reddettiğini belirtti. Kiliseyi araştıran gazeteci Sweeney’in yeni kitabı, "The Church of Fear: Inside the Weird World of Scientology", bu ay içinde piyasaya sürülecek.

Sayfa Yükleniyor...