Şef Lorin Maazel CRR'de

Dünyanın en önemli şeflerinden Lorin Maazel 18 Mayıs’ta CRR’de. Maazel konserde , Amerika’nın en büyük orkestralarından konuk sanatçıların oluşturduğu Symphonica Toscanini’yi yönetecek.

12.05.2009 - 16:35

Şef Lorin Maazel CRR'de

New York Filarmoni’nin altı sezondur müzik yönetmenliğini yapan Şef Maazel, müzik yaşamı boyunca en az 5 bin opera ve konser programı gerçekleştirdi. Maazel, bu programlarda 150’den fazla orkestrayı yönetti.

Beethoven, Brahms, Debussy, Mahler, Schubert, Çaykovski, Rachmaninoff ve Richard Strauss’un senfonik serileri ve tüm orkestral çalışmalar dahil olmak üzere 300’ün üstünde kayıt gerçekleştiren Lorin Maazel, 10 Grands Prix du Disques ödülünün de sahibi.

Lorin Maazel, müziğe 5 yaşında keman dersleri alarak başladı. 7 yaşında şeflik dersleri de almaya başlayan Maazel, 8 yaşında ilk kez bir üniversite orkestrasını yönetti. 15 yaşına geldiğinde ise ABD’de Maazel’in yönetmediği orkestra kalmamıştı.


İsrail ve Viyana Filarmoni’nin Onursal Üyesiolan Maazel, Berlin Filarmoni’nin Hans von Bülow Gümüş Madalyası ile onurlandırıldı.

CRR
18 Mayıs 2009
Saat 20:00
42 ve 51 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi’nde ve Biletix’te.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...