Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Uzman Çavuş Metin Can'ın annesi Seçil Can, oğlunu Anneler Günü'nde toprağa verecek olmanın acısını yaşıyor.

Türkeli Mahallesi'ndeki evinde, Anneler Günü'nde oğlunun cenazesini beklerken ağıtlar yakan anne Can'ı kimse teselli edemedi.

Can, ''Oğlum daha 23 yaşındaydın, sana doyamadım bile. Her Anneler Günü'nde elimi öpemesen bile telefonla arar, kutlardın. Bugün Anneler Günü'mü böyle mi kutlayacaktın. Şimdi elimi öpmeni değil, cenazeni bekliyorum kınalı kuzum. Ben seni öpmeye kıyamazdım, senin canını nasıl aldılar. Daha mürüvvetini bile göremedim'' diyerek sinir krizleri geçirdi.

Oğlunun yaklaşık 15 gün önce izinli olarak evine geldiğini, 13 gün kaldığını, hasret giderdiklerini dile getiren Can, oğluyla son görüşmelerini şöyle anlattı:

''Ölümü sanki içine doğmuştu. Zaten melek gibiydi, kimseyi kırmaz incitmezdi. Hatta, bir arkadaşından daha önce aldığı borç parayı da ödemiş, 'hakkını helal et' demiş. Öldüğü gün telefonda görüştüm, iyi olduğunu, telefonların sürekli çekmediğini söyledi. Zaten hep o bizi arardı.''

Şehit Can'ın cenazesi bugün Kozan'da Hoşkadem Camisi'ndeki törenin ardından şehitlikte toprağa verilecek.