Şehit babası: File fare avlatıyorlar

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde şehit olan 5 asker son yolculuklarına uğurlanıyor. Şehit Jandarma Astsubay Bekir Çavuş'un babası Ali Çavuş, “Bu pis oyun bitmelidir. File fare avlatıyorlar. Fil fare avlamaz fareyi kedi avlar. Eğer file fare avlatırsanız koskoca bir fil çırpına, çırpına ölür” diye konuştu.

Haberler 19.11.2012 - 16:33

Şehit babası: File fare avlatıyorlar

Şemdinli ilçesi Ortaklar köyü kırsalında çıkan çatışmada şehit olan 5 asker için Van'da sabah tören yapıldı. Şehitler törenin ardından memleketlerine uğurlandı.


Çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Bekir Çavuş'un cenazesi Adana'ya getirildi. Şehidin babası Ali Çavuş, merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi'ndeki evinde taziyeleri kabul etti.

Baba Çavuş, burada gazetecilere yaptığı konuşmada, oğluyla en son 15 gün önce görüştüğünü belirterek, şunları kaydetti:

''Ne söyleyebilirim ki. 'Kim yanar bana ateş-i dilden özge, kim çalar kapımı bad-ı sabadan gayri...' Sizler çaldınız teşekkür ederim. Dünyanın her tarafından sefaletin, kanın ve gözyaşının temelinde cehalet var. Ne söyleyebilirim ki. Bu pis oyun bitmelidir. File fare avlatıyorlar. Fil fare avlamaz fareyi kedi avlar. Eğer file fare avlatırsanız koskoca bir fil çırpına, çırpına ölür. Ben tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.''

Bu arada şehit Jandarma Astsubay Bekir Çavuş'un cenazesinin, ailesinin isteği üzerine yarın Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verileceği öğrenildi.

Bu arada, esnaf ve vatandaşların Türk bayrağı asarak, şehidi son yolculuğuna uğurlamaya hazırlandığı görüldü.

Şehit Jandarma Astsubay Bekir Çavuş'un evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi.

KAHRAMANMARAŞ ŞEHİDİNİ UĞURLADI
Jandarma Uzman Çavuş Bilal Akgün, Kahramanmaraş'a getirilen naaşı askerlerin omzunda taşındıktan sonra ambulansa konularak, törenin yapılacağı Dereli köy mezarlığına götürüldü. Şehidin babası Mustafa Akgün metanetli duruşuyla dikkat çekerken, yakınları şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Törende Vali Şükrü Kocatepe, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş ve Adana Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu şehidin babası Mustafa Akgün'e taziyelerini iletti.

Şehit Akgün'ün naaşı, cenaze namazının kılınmasının ardından askerlerin omzunda taşındıktan sonra köy mezarlığında toprağa verildi.

BEŞ KARDEŞİN EN KÜÇÜĞÜYDÜ
Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Mehmet Bostancı'nın cenazesi, Çorum'un Bayat ilçesindeki baba evine götürüldü. Beş kardeşin en küçüğü olan şehit Bostancı'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, burada helallik alınmasının ardından Cumhuriyet Meydanı'na getirildi.

İl Müftüsü Mehmet Aşık'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından askerlerin omzunda cenaze aracına konulan şehidin cenazesi, ilçe mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Bu arada ellerinde Türk bayraklarıyla törene katılan çok sayıda vatandaş, terör örgütü aleyhine slogan attı.

AİLESİ FENALIK GEÇİRDİ
Çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün'ün (25) cenazesi memleketi Konya'ya getirildi.

3. Ana Jet Üs Komutanlığı'na getirilen şehidin naaşı, konvoy eşliğinde Konya Hava Hastanesi'ne götürüldü.

Çok sayıda şehit yakınının geldiği hastanede, şehidin cenazesi annesi Sıdıka ve babası Fevzi Gün ile diğer yakınlarına gösterildi.

Hastanede fenalık geçiren anne ve babaya sağlık görevlilerince müdahale edildi.

Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Nihat Gün'ün cenazesi yarın merkez Selçuklu ilçesindeki Mürşit Pınar Camisi'nde öğle namazı sonrası düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

Sayfa Yükleniyor...