Şehitler Özatak ve Biçakcı için tören düzenlendi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak ile Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Biçakcı için tören düzenlendi.

06.02.2016 - 13:05

Şehitler Özatak ve Biçakcı için tören düzenlendi

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak ile Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Biçakcı için tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesindeki törende şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşları katafalka konuldu, öz geçmişleri okundu ve dua edildi.

Diyarbakır Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı emrine 27 Temmuz 2015'te atanan şehit Özatak'ın, Diyarbakır Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığında görevliyken şehit olan arkadaşları yerine gönüllü görev yapmak için dilekçe verdiği, 28 Ocak'ta da Diyarbakır Jandarma Komando Özel Harekat Tabur Komutanlığı 2. Bölük Komutanlığında tim komutanı olarak görevlendirildiği öğrenildi.

Jandarma Bölge Komutanlığında görevli Jandarma Yüzbaşı Mehmet Halef Çelikkollu, yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

"Bilinmelidir ki Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyetini korumak ve muhafaza etmek kararından asla vazgeçmeyecektir. Hukuku, insan temel hak ve özgürlüklerini, eşitliği ve demokrasiyi dilinden düşürmeyen ancak devletin sunduğu tüm bu haklardan faydalanarak insanlığa, hukuka, demokrasiye ve özgürlüğe tamamen aykırı ve ters, en alçak cinayetleri işleyenler ve bu cinayetlere alkış tutanlar şunu asla unutmasınlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunları önünde yaptıkları bu caniliklerin hesabını mutlaka vereceklerdir."

Törenin ardından şehit Teğmen Özatak'ın cenazesi memleketi Hakkari'ye, şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Biçakcı'nın cenazesi de Trabzon'a gönderildi.

Cenaze törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan ve Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Asker Hastanesi Baştabibi Servet Emeksiz katıldı.

Dün, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda iki asker şehit olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...