Selam ve ölüm kurşununa 25 yıl hapis

Yaklaşık 3 yıl önce arkadaşıyla selamlaşmak için ruhsatlı tabacasıyla havaya ateş açan ve bir kişinin ölümüne neden olan köy muhtarına, 25 yıl hapis cezası verildi.

Anadolu Ajansı 29.09.2010 - 00:52

Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde 2007 yılında tabancasıyla havaya ateş ederek 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olan köy muhtarı Mehmet Tuncer, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Gündoğmuş'un Gelesandra Yaylası yakınlarında 2007 yılının temmuz ayında karşılaştığı arkadaşı Erdal Taşkıran'la selamlaşmak için ruhsatlı tabancasıyla otomobilinin içinden havaya ateş açan ve Taşkıran'ın otomobilindeki elektrikçi çırağı Resul Ünal'ın (18) ölümüne neden olan, Alanya'nın Akdam Köyü Muhtarı Mehmet Tuncer hakkında tutuklu yargılandığı davada karar verildi.

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti, yargılama sonunda sanık Tuncer'i, 'Olası kasıtla adam öldürmek' suçundan önce müebbet hapis cezasına, ; ardından da duruşmalardaki iyi hali nedeniyle indirim uygulayarak 25 yıl hapis cezasına çarptırdı.

OLAY NEYDİ?
Gündoğmuş'ta evine tamirat için gelen elektrikçi çırağı Resul Ünal'ı evine bırakmak için 07 LU 117 plakalı otomobiliyle seyreden Erdal Taşkıran, Gelesandra Yaylası yakınlarında 07 MK 168 plakalı otomobili kullanan arkadaşı, Akdam Köyü Muhtarı Mehmet Tuncer ile karşılaşmıştı.

İki arkadaşın karşılaşmada selamlaşma amacıyla otomobillerinin içerisinden tabancalarıyla havaya ateş açtıkları iddia edilirken, muhtar Mehmet Tuncer'in açtığı ateşle tabancasından çıkan kurşun, Erdal Taşkıran'ın otomobilinde bulunan Resul Ünal'a isabet ederek ölümüne neden olmuştu.

Olay yerinden kaçtıkları belirlenen Tuncer ve Taşkıran yakalanırken, Resul Ünal'a isabet eden kurşunun muhtar Mehmet Tuncer'in tabancasından çıktığı tespit edilmiş, Tuncer, tutuklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...