Serdar Kuzuloğlu serbest bırakıldı

İzmir merkezli 6 ilde düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Serdar Kuzuloğlu serbest bırakıldı.

Serdar Kuzuloğlu serbest bırakıldı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında, ABD'nin California eyaletine bağlı San Francisco şehrinde bulunan ve "silikon vadisi" olarak anılan uluslararası bilişim firmalarında görev alan örgüt üyeleriyle bağlantılı olduğu iddiasıyla 31 kişi için yakalama kararı verildi.

Bilişim ve ve Teknoloji yazarı Serdar Kuzuloğlu'nun da aralarında olduğu 6 kişi gözaltına alındı. Kuzuloğlu ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Operasyonun, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan bir şüphelinin FETÖ'nün ABD'deki yapılanmasına ilişkin verdiği ifadeler doğrultusunda düzenlendiği kaydedildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen bazı şüphelilerin ABD'de ikamet ettikleri öğrenildi.

SERBEST KALDIKTAN SONRA YAZILI AÇIKLAMA

Öte yandan, Serdar Kuzuloğlu serbest bırakıldıktan sonra internet sitesinden açıklama yaptı.

Soruşturmada gizlilik kararı olduğu için detaylı açıklama yapamadığını dile getiren Kuzuloğlu, özetle şu ifadeleri kullandı: 

Tatsız bir şaka gibi algıladığım bu olayda benim dışımda herkes ummadığım kadar ciddiydi.

Sosyal ve geleneksel medyada mesajlarıyla, haberleriyle konuyu duyuran, destek olan; tanıdığım, tanımadığım herkese  de tek tek teşekkürler.  Acı da olsa böyle vesileler gece gündüz faydalı ve yardımcı olmak için çabaladığım insanların varlığını hatırlatıyor. Ne güzel dostlar biriktirmişim meğer. Hiçbir şey boşa değilmiş. Bana yaşama sevinci veriyorsunuz.

Hayatımın en uzun ve en yürek sıkıştıran günlerinden biriydi. Bunu da yaşamış olduk. Sağlık olsun diyelim. Bu vesileyle bir kere hatırladım: Allah kimseyi bir dakikalığına bile özgürlüğünden mahrum bırakmasın."

Kendisine yardımcı ve kibarca davranan emniyet mensuplarına sevgi ve saygılarınını sunduğunu belirten Kuzuloğlu, avukatlarına da teşekkür etti.

Kuzuloğlu, yazısını "Cep telefonum ve bilgisayarıma el konduğu için kısmen ulaşılamaz durumdayım" notuyla bitirdi.

Sayfa Yükleniyor...