'Seviyesi düşük insanlar küfreder'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik muhalefete yüklendi. CHP'nin 10 Yıl Marşı'nda kadığını ima eden Çelik, 'siyasette küfür'le ilgili olarak da 'seviyesi düşük insanlar küfreder' dedi.

Haberler 27.12.2009 - 21:51

'Seviyesi düşük insanlar küfreder'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, partisinin Bursa İl Başkanlığı'nı ziyaretinde açıklamalarda bulundu.

Demokratik açılım çalışmaları konusunda haksız eleştirilere maruz kaldıklarını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

''3H yapıyorlar. Hamaset yapıyorlar, husumet yayıyorlar ve hakaret ediyorlar. Bizim 3H'miz hizmet, hürriyet ve hukuktur. Bugüne kadar 3Y ile mücadele ettik. Yasaklar, yoksulluk ve yolsuzluk. Demokratik olmalıyız.

Düşünün bir odada çok sayıda insan var. Odadaki oksijen yeterli olursa herkes nefes alır. Gürcü de Çerkez de Kürt de rahat nefes alır. Biz demokratik atmosfere daha fazla hava pompalamak istiyoruz. Muhalefetin söylediği gibi kötüye giden bir durum yok. , bölünmez bir bütündür. Bayrağımız, dilimiz, İstiklal Marşımız konusunda sorun var mı? Yok. Ama nedense yıllardır kangren olmuş sorunları görmüyorlar. Gündüz ortasında gözünü kapatan sadece kendisine gece yapar. Sorunları görmezden gelemezsiniz.''

Çelik, Türkiye'nin 25 yıldır kanını emen terörle mücadele ettiğini belirterek, ''Terörle mücadelenin sadece asker ve polisle yapılamayacağı söylendi. Bunun siyasi ve ekonomik boyutu var. Siyasi irade, bugüne kadar elini taşın altına koymadı, Mehmetçik elini koydu'' dedi.

"CHP 10. YIL MARŞI'NI SÖYLÜYOR"
2023 yılına giderken Türkiye'nin ayağındaki prangaları atmış olacağını dile getiren Çelik, ''Biz çalışıyoruz ama CHP bize 10. Yıl Marşı'nı okuyor. Biz 100. Yıl Marşı'nı yazıyoruz. Biz büyük hedeflerle ilerliyoruz'' diye konuştu.

SİYASETTE KÜFÜR
Bir gazetecinin, ''siyasette küfürle'' ilgili görüşünü sorması üzerine Çelik, ''Fikretmeyen küfreder. Bize küfrettiğini sanıyor ama kem söz sahibine aittir. Seviyesi düşük insanlar en çok neyi yapar? Küfreder'' dedi.

İNSANİ GELİŞİM ENDEKSİ
Öte yandan, konuşmasının başında, BM'nin her yıl 'İnsani Gelişim Endeksi' açıkladığına dikkati çeken Çelik, ''Bu endekse göre Türkiye, 2003 yılı başında 96. sıradaydı. Bizden önceki koalisyon hükümeti, Türkiye'yi 85. sıradan 96. sıraya düşürdü. Bu endeks, 3 değişkene göre hazırlanıyor. Ekonomik güç, eğitim ve sağlık. 2008 yılı sonunda ise Türkiye 76. sıraya yükseldi. Yani 20 basamak birden çıktı. Küresel krizin etkisiyle 3 basamak geriledi ve şimdi 79. sıradayız. Bunlar somut göstergelerdir. Bunlar Türkiye'nin nereden nereye geldiğini, geliştiğini göstermektedir'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...