Sıcaklık artacak, yağışlar sürecek

Hafta sonunu serin geçiren Türkiye'de yeni haftada yağışlar devam etse de güneş yüzünü gösterecek.

Haberler 21.04.2013 - 10:30

Sıcaklık artacak, yağışlar sürecek

hafta sonunu da serin geçiriyor. Kuvvetli yağışlar Akdeniz ve Doğu kesimler boyunca devam edecek. Batı'da güneş görülse bile yerel yağmurlar var. Önümüzdeki hafta ise sıcaklık geçtiğimiz haftaya göre daha yüksek olacak.

Beş büyük kentin hava koşullarına gelince: İstanbul'da haftanın son günü karayel esecek. Hava oldukça serin, Trakya üzerinden gelen bulutlar bir ara yağış bırakabilir. Ankara'da da yerel yağmur geçişleri devam edecek. Sıcaklık 12 derece. İzmir parçalı bulutlu, rüzgar çok sert değil ama serin esiyor, sıcaklık 16 derece. Bursa ve Adana'da da Nisan yağmurları devam edecek.

Marmara'da karayel var, hava soğuk. Haftanın son günü Trakya'da sağanak geçişi var. Yeni haftada ise güneş yüzünü daha bol gösterecek, sıcaklık da artacak.

İç Anadolu'da yağmurlar hızını azaltarak devam edecek. Sıcaklık 10-13 derece arasında. Pazartesi de yağış var. Salı'dan itibaren ise gökyüzü güneşli olacak

Ege'de hafta sonu yağış yok ama rüzgar serin esmeyi sürdürecek. Sahillerde sıcaklık 14-15 derece hissedriliyor, Kütahya ise 10 derece.

Akdeniz'de Antalya ve Mersin'in iç kesimlerinde kuvvetli yağmurlar devam edecek. Adana, Hatay ve Güneydoğu boyunca yağmurun kuvveti biraz hafifliyor.

Doğu Anadolu'da sağanaklar haftanın son gününde de kesilmiyor, Ardahan, Kars, Erzurum, Ağrı arasında yağış çok kuvvetli, dağlarda ise yağış kar şeklinde olacak.

Karadeniz'de sıcaklıklar ortalama 11 ile 13 derece arasında. Rize ve Artvin civarında yağış var. Pazartesi de hava bulutlu ve soğuk ama Salı'dan itibaren bölgeye güneş geliyor.

Sayfa Yükleniyor...