Şiddet 'Punk Rock'la sahnede

İngiliz oyun yazarı Simon Stephens’ın çarpıcı oyunu Punk Rock, 22 Nisan’da Dot'la prömiyer yapıyor.

Haberler 12.04.2010 - 19:04

Şiddet 'Punk Rock'la sahnede

Dotmarsta yeni oyunu sunar: Punk Rock... Her projesiyle sanat severleri heyecanlandıran Dot, yeni oyunu 'Punk Rock'ı 22 Nisan'da sahnelemeye başlıyor.

Simon Stephens’ın yazdığı ve yönetmenliğini Rıza Kocaoğlu'nun yaptığı Punk Rock’ta Hakan Kurtaş, Tuğçe Altuğ, Gonca Vuslateri, Kaan Turgut, Emre Yetim, Gözde Kocaoğlu, Mehmetcan Mincinozlu yer alıyor.

Punk Rock, Stockport İngiltere’de bölgenin zengin ailelerinin çocuklarının gittiği bir özel okulda geçer. Sahnede 7 genç öğrenci vardır. Hep başarılı olan ve yüksek notlar alan bu öğrencilerin en büyük kaygıları, kendi aralarındaki hiyerarşik düzende yerlerini bulmaktır.

Aşk, sıkıntı, sınav stresi ve kimlik arayışı konularında sürekli birbirleriyle çekişirler ve tansiyon yükselir.

ŞİDDET HER YERDE
Punk Rock, şiddetin sınıf ayrımı olmadan her yerde görülen bir olgu olduğunu, gençlerin hayatlarındaki boşluğu, aile ve kariyer kavramlarıyla yaşadıkları sıkıntıyı anlatır. Yaşamın zorlukları karşısında gençlerin ellerinden geleni yapıp başarılı olmalarına rağmen, bunun onlara yetmediğine ve yetmediği noktada şiddetin farklı yoğunluklarda onları ele geçirebildiğine dikkat çeker.

Canlı müzik yapılan oyun, 22 Nisan’da prömiyer yapacak ve Nisan, Mayıs, Haziran boyunca Maçka G-mall’daki Dotmarsta salonunda seyirci ile buluşacak.

Detaylı bilgi için: www.go-dot.org

Sayfa Yükleniyor...