'Şike' davasında taleplere ret

Futbolda şike davasına bakan İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, celse arasında sanık ve avukatların, yargılamanın genişletilmesine ilişkin tüm taleplerinin reddine karar verdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 15.06.2012 - 16:22

'Şike' davasında taleplere ret

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, futbolda şike davası kapsamında sanık ve sanık avukatlarınca soruşturmanın genişletilmesine dair taleplerin yer aldığı dilekçeleri değerlendirdi.

Mahkeme heyeti, yargılamanın başlangıcından itibaren duruşmada savunma tanıklarının dinlenildiğini göz önüne alarak, yargılamanın genişletilmesine dair tüm taleplerin reddine hükmetti.

Dava kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatlarınca, geçen hafta dava konusu maçların duruşma salonunda izlenilmesi ve Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ile farklı takımlarda oynayan bazı futbolcuların da aralarında olduğu çok sayıda kişinin ''tanık'' olarak dinlenilmesi talep edilmişti.

Tutuksuz sanık Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Odyakmaz'ın avukatı da mahkemeye sunduğu dilekçeyle Sivassporlu tüm futbolcuların tanık olarak dinlenilmesini istemişti.

Sayfa Yükleniyor...