Türkiye'nin en yenilikçi gruplarından 123, son albümleri “arve” ve başarıyla tamamladıkları mini Avrupa turnesinin ardından yepyeni albümleri için hazır.

Kendilerine has müzik çizgileri ve üretkenlği ile hayran kitlesini büyütmeye devam eden 123, 2012 yılına yeni albümleri “Lara” ile başlıyor. Geçtiğimiz sene başında “aksel”, “arve”, “anja” üçlemesinin ikinci albümünü yayınlayan ve ardından İstanbul Caz Festivali, Efes Pilsen One Love ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'yla birlikte verdikleri konser olmak üzere birçok başarılı performansa imza atan 123, yine üçlemeyi bozuyor ve şimdinin ruhunu anlatan “Lara”yı yayınlıyor.

13 parçadan oluşan “Lara”, müzikal anlamda grubun dört kişilik halinin tamamen kolektif oLarak ürettiği ilk albüm olma özelliğini taşıyor. Albümdeki şarkıların tümünün sözleri solist Dilara Sakpınar'a ait. 2011 Ocak ayında hazırlıkları başlayan “Lara”nın kayıtları geçtiğimiz Mart ayında Bodrum'da bir taş evde yapıldı. Mix'i Norveç'te Kai Andersen tarafından üstlenilen albümün Mastering'i ise dünyaca ünlü stüdyo “Cutting Room”da Björn Engelmann tarafından gerçekleştirildi.

Albümde birbirinden değerli üç konuk sanatçı da bulunuyor. “Sun in the arms of love”a saksafonuyla farklı bir yorum katan İlhan Erşahin, “Yokuz” adlı parçaya gitar ve vokallerde katkıda bulunan Hakan Kurşun ve “Trip” parçasına perküsyon ve vokaliyle eşlik eden Arto Tunçboyacıyan müzikseverlere farklı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.