Şırnak ve Hakkari'de çatışma: 3 sivil yaşamını yitirdi

Şırnak'ta PKK'lılar ve güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışma sırasında bölgede bulunan biri çocuk 3 sivil yaşamını yitirdi. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından çatışmalar çıktı.

Haberler - NTV Haber 28.08.2015 - 00:17

Şırnak ve Hakkari'de çatışma: 3 sivil yaşamını yitirdi

Şırnak'ta garnizon komutanlığına ateş açıldı, çıkan çatışmada 3 sivil vatandaş öldü. PKK'lılar, Cizre'nin Nur Mahallesi'ndeki garnizon komutanlığına farklı noktalardan roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçleri karşılık verdi. Çatışma çıktı.

Bir arızayı gidermek için bölgede bulunan 39 yaşındaki DEDAŞ görevlisi Mesut Sanrı, kurşunların isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Ağır yaralanan sanrı, kurtarılamadı.

Çatışma sırasında ayrıca 10 yaşındaki Emin Yanaş ile sağlık görevlisi Eyüp Ergen de vuruldu.

İki kişi, kaldırıldıkları hastanede yaşamını yitirdi. 3 asker ve 2 mahalle sakini ise yaralandı.

HAKKARİ'DE ÇATIŞMA

Hakkari Yüksekova'da valiliğin sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından çatışma başladı. İlçede açılan hendeklerin kapatılması amacıyla eski kışla ve orman mahallesine operasyon düzenlendi.

Güvenlik güçleriyle barikat kuran PKK'lılar arasında çatışma çıktı. Çatışmalar saatlerce sürdü, birçok ev hasar gördü.

HDP Milletvekili Abdullah Zeydan, 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 kişinin de yaralandığını söyledi. Ancak içişleri bakanlığı, sivil can kaybı ya da yaralanma olmadığını açıkladı.

Güvenlik kaynaklarına göre Yüksekova'daki çatışamlarda 15 terörist öldürüldü.

Sayfa Yükleniyor...