Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları

Sivas seçim sonuçları 2024 son dakika NTV Haber'de! 2024 istanbul yerel seçim oy sonuçları seçimi kim kazandı? YSK seçim sonuçları canlı izle. Sivas seçim son durum oy sonucu. 31 Mart 2024 Türkiye Sivas belediyesi ilçe ilçe yerel seçim sonuçları haberin detayında...

Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları

 seçim sonuçları verileri paylaşıldı. 2024 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını Büyük Birlik'den aday gösterilen ADEM UZUN  kazandı. Peki, Sivas Belediye başkanı kaç oy adı, yüzde kaç oyla kazandı? İşte Sivas Belediye başkan adayları ve aldıkları oy oranları.

AK PARTİ adayı HİLMİ BİLGİN %29.18

BÜYÜK BİRLİK adayı ADEM UZUN ise %43.31

MHP'den REHA KARS %11.21

Sivas İLÇE İLÇE 2024 YEREL SEÇİM SONUÇLARINI ANLIK VE CANLI NASIL TAKİP EDERİM?

31 Mart 2024 Sivas seçim sonuçları, Sivas , canlı seçim haritası, 2024 seçimlerine ilişkin gelişmeleri, parti ve belediye başkan adayları seçim sonuçları secim.ntv.com.tr sayfasından anlık olarak takip edilebilecek.

Öte yandan NTV sosyal medya hesaplarından Sivas YSK seçim sonuçları anlık olarak dakika dakika paylaşılacak.

Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 1

SİVAS BELEDİYE BAŞKANI ADEM UZUN KİMDİR?

'ta 1980 yılında doğan Adem Uzun, ilk, orta ve lise eğitimi 'ta tamamladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde tamamladı.

Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 2

2014-2022 yılları arasında Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) müdür olarak görev yapan Uzun, 2022 yılından itibaren öğretim üyesi olarak görev yaptığı Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinden belediye başkan adaylığı nedeniyle görevinden ayrıldı. Uzun evli ve 2 çocuk babası.​

Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 3

BÜYÜKŞEHİR OLMAYAN İLLERDE NELER İÇİN OY VERİLECEK?

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verilecek.

Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 4

ÖNCE HANGİ OYLAR SAYILACAK?

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık, seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Sivas Seçim Sonuçları 2024: Sivas Belediye Seçim Sonuçlarını Kim Kazandı? Sivas İlçe İlçe Yerel Seçim Sonuçları - 5

PARTİLERİN OY PUSULASINDAKİ YERLERİ

Seçime katılacak siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri kurayla belirlendi. Kuradaki sırayla oy pusulasında partiler şöyle sıralandı:Millet Partisi 26, MHP 31, HÜDAPAR 20, Yeni Partisi 17, Gelecek Partisi 16, Sol Parti 3, Hak ve Özgürlükler Partisi 21, Memleket Partisi 5, Aydınlık Demokrasi Partisi 30, Demokratik Sol Parti 7, Adalet Birlik Partisi 23, Emek Partisi 19, Halkın Kurtuluş Partisi 13, Güç Birliği Partisi 25, Milli Yol Partisi 27, AK Parti 1, Yeniden Refah Partisi 8, Zafer Partisi 12, CHP 18, Ocak Partisi 22, Vatan Partisi 35, Saadet Partisi 34, Anavatan Partisi 6, Türkiye İşçi Partisi 32, Bağımsız Türkiye Partisi 15, Anadolu Birliği Partisi 11, Genç Parti 29, Demokrat Parti 24, Adalet Partisi 28, Demokrasi ve Atılım Partisi 33, İYİ Parti 2, Büyük Birlik Partisi 4, Türkiye Komünist Partisi 10, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) 9, Türkiye Komünist Hareketi 14.

Sayfa Yükleniyor...