Sivas'ta 2 muskacı gözaltına alındı: Para vermezseniz ölecek tehdidi

Sivas'ta dini duyguları istismar ederek dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla iki zanlı gözaltına alındı. Dolandırıcıların mağdurlardan 130 bin lira aldığı ve 100 bin lira daha istedikleri öğrenildi. Dolandırıcılar para verilmezse bir kişinin öleceği korkusunu yaydı.

Anadolu Ajansı 13.02.2021 - 10:56

Sivas'ta 2 muskacı gözaltına alındı: Para vermezseniz ölecek tehdidi
Arşiv

Sivas, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine müracaat eden mağdurlar, sosyal medya üzerinden tanıştıkları, önce telefonla, sonra da evlerinde görüşmeye başladıkları şüphelilere yazdıkları muska karşılığı belirli aralıklarla 130 bin lira verdiklerini, zanlıların 100 bin lira daha vermedikleri takdirde ailelerinden bir kişinin öleceğini söylediklerini belirterek şikayetçi oldu.

Dolandırıldıklarını anlayan mağdurların şikayeti üzerine harekete geçen ekipler, şüpheliler F.A. ve A.A'yı "dini duyguları istismar etmek suretiyle nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla gözaltına aldı.

Evlerinde yapılan aramada muska yazımıyla ilgili bazı belge ve malzemeler bulunan zanlıların emniyetteki işlemleri ile olayda başka mağdurlar olup olmadığıyla ilgili çalışmalar sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...