'Siyah Beyaz'a jüri özel ödülü

'Siyah Beyaz', Avrupa’nın en eski festivallerinden Mannheim – Heidelberg Uluslararası Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'nü kazandı.

'Siyah Beyaz'a jüri özel ödülü

Ahmet Boyacıoğlu’nun yönettiği 'Siyah Beyaz', bu yıl 59. kez düzenlenen Mannheim – Heidelberg Uluslararası Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Avrupa’nın en eski etkinliklerinden festivalde 15 filmin yer aldığı Uluslararası Yarışma Bölümü'nün Jürisi, açıklamasında yönetmenin bir dostluk öyküsünü, mizah, sıcaklık ve neşeyi ustaca birleştirerek anlatmasını gerekçe olarak gösterdi.

Tuncel Kurtiz, Erkan Can, Şevval Sam, Taner Birsel, Nejat İşler, Derya Alabora ve Rıza Sönmez’in rol aldığı Siyah Beyaz, 3 – 19 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Gezici Festival kapsamında Ankara, Artvin ve Ordu’da gösterilecek.

Filmin Konusu:
Fırtınalı bir hayat yaşamış ama 70 yaşına gelmesine karşın hala durulmamış, ideallerine bağlı bir ressam (Tuncel Kurtiz); kalp krizi geçirdikten sonra işini bırakan, sümüklü böcek besleyip sakin bir yaşam sürmeye çalışan bir avukat (Erkan Can); mesleğini yapmaktan sıkılmış, üstüne bir de karısı tarafından terk edilmiş bir doktor (Nejat İşler); hayata karşı tek başına direnen, yalnızlığı bir yaşam tarzı haline getirmiş bir iş kadını (Şevval Sam), barın sahibiyse kimseye taviz vermeyen, sinirli, alıngan ama dünya tatlısı bir insan olan Faruk (Taner Birsel). Bütün bu insanların buluştuğu ve dostluklarının yaşandığı yer olan Siyah Beyaz’ın sıcak hikayesi filmin konusu.

Sayfa Yükleniyor...