Son dakika haberi... AK Parti'den Abdullah Gül'e yanıt

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MKYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Ünal gelen bir soru üzerine eski Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamaları hakkında "Dostlarımızın bizimle medya üzerinden konuşması doğru değil" ifadesini kullandı.

Haberler 29.12.2017 - 18:33 | Son Güncelleme : 29.12.2017 - 18:50

Son dakika haberi... AK Parti'den Abdullah Gül'e yanıt

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün KHK ile ilgili açıklamalarına yanıt verdi. 

Ünal "AK Partililer medya üzerinden konuşmaz. Bu meseleyi biz istişare ederiz. Cumhurbaşkanımızın üzüldüm ifadesinin nedeni de budur. Eksik gördüğü bir şey varsa sayın cumhurbaşkanımızla istişare edebilecekken medya üzerinden konuşuyor olması üzücüdür" ifadelerini kullandı. 

11'inci Cumhurbaşkanı Gül, sivillere yargı muafiyeti getiren düzenlemeyle ilgili yaptığı açıklamaya yönelik eleştiriler için “Durumdan vazife çıkaracaklar hepimizi çok üzecek olaylara vesile verebilir. Ufak bir düzeltmeyle bunun önüne geçelebilir diye düşündüm. Oraya buraya çekmenin hiçbir anlamı yok” demişti. 

Ünal, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz sonrası söylemi, üslubu, stratejisi, sistematik olarak yürüttüğü bu siyaset biçimi artık milletimizin vicdanını kanatmaktan öte adeta bir ihanet noktasına gelmiş durumdadır." diye konuştu.

Mahir Ünal, "Tek tip kıyafet ile ilgili PKK ne diyorsa, PKK'nın ele başları ne söylüyorsa maalesef Cumhuriyet Halk Partisi de aynı şeyi söylüyor." ifadelerini kullandı.

TARTIŞMA YARATAN DÜZENLEME

Son KHK'da yer alan sivillere yargı muafiyeti getiren düzenleme tartışmalara yol açmıştı.

Muhalefet ve sivil toplum kuruluşlarından gelen tepkilere karşı hükümet düzenlemenin darbe girişiminin yaşandığı 15-16 Temmuz günlerini kapsadığını savunmuştu.

CHP, söz konusu KHK'yı Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...