SON DAKİKA HABERİ... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kılıçdaroğlu memurları tahrik etmek için 3600 ek gösterge meselesini tekrar edip duruyor" dedi. Bu sözü verenin kendileri olduğunu belirten Erdoğan, meselenin gelecek yılın sonuna kadar çözüleceğini ifade etti.

Haberler - ntv.com.tr 07.10.2021 - 12:26 | Son Güncelleme : 07.10.2021 - 14:08

SON DAKİKA HABERİ... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge açıklaması

Son dakika haberi! 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

Burada konuşma yapan Erdoğan, 3600 ek gösterge konusu üzerinden CHP lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. 

"Kılıçdaroğlu, memurları tahrik etmek için diline 3600 ek gösterge meselesini dolamış, ha bire tekrarlayıp duruyor" diyen Erdoğan, "Halbuki bu sözü veren biziz ya. Memur sendikalarıyla yapılan son toplu sözleşmeye bu başlığı koyan da biziz. Verdiğimiz sözün hukuki altyapısını oluşturmaya başlayan yine biziz" dedi.

Erdoğan, "Önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini bizzat muhataplarımıza beyan eden yine biziz. Öyleyse bu zat hala neyi konuşup duruyor, doğrusu ben bunu bilmiyorum" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'na yönelik tepkilerini sürdüren Erdoğan şöyle devam etti:

"Kendi aklınca şehitlerden gazilere, her kesimi kışkırtmaya çalışan bu kişi, hızını alamayıp ülkemizde en çok destek verdiğimiz kesimlerden biri olan çiftçilerimize de bulaşmış. Biz yaptıklarımızı söylüyoruz, bu şahıs ilkokul çocuğu seviyesinde bile olmayan bir mantıkla güya kendince tarım denklemi kuruyor. Söylediği şeyin, çiftçiyi bugünkü seviyesinin çok gerisine düşüreceğinden bile haberi yok. O derece şuursuz durumda. Yapacağız, edeceğiz dediği şeylerin çok daha fazlasının uygulanmakta olduğunu çiftçimiz zaten biliyor."

"BİZE DÜŞEN 'ALLAH ŞİFA VERSİN' DEMEK"

Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu'na yeni anayasa tartışmaları üzerinden de yüklendi. Dünkü Grup konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "yeni anayasa tartışmalarıyla ilgili tutarsızlıklarını" bizzat kendi ağzıyla ifade ettiği görüntüleri de kullanarak anlattığını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu bu durumdan çok alınmış. Görüntülerdeki kişinin kendisi değil de ben olduğumu zannederek bir sağlık kuruluşundan rapor almam gerektiğini söylemiş. Aramızda doktor arkadaşlar varsa bu ruh halinin hangi anlama geldiğini, neye işaret ettiğini gayet iyi bileceklerdir. Biz, kimsenin işine karışmayız, doktorların işine de karışmayız, ama ortada hem CHP hem de ülke siyaseti açısından acilen müdahale edilmesi gereken vahim bir durum olduğu da ortadadır. Bize düşen 'Allah şifa versin' deyip kendi işimize bakmaktır."

"ENERJİDE AVRUPA NE ALEMDE GÖRMÜYOR MUSUN?"

CHP liderinin enerji fiyatlarıyla ilgili eleştirisini hatırlatan Erdoğan, Avrupa ve dünyadaki fiyatlara işaret etti. "Enerji fiyatlarının 2 katından 5 katına kadar arttığı bir dönemde biz kendi vatandaşlarımızı korumak için her türlü fedakarlığı yapıyoruz" diyen Erdoğan, "Bay Kemal sen nerede dolaştığının farkında değilsin. İzlemiyor musun televizyonları? Enerjide Avrupa ne alemde, dünya ne alemde görmüyor musun? Adamlar şu anda benzin bulamıyor benzin. Bunları görmüyor musun?" dedi.

Amerika, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerin akaryakıtta zor durumda olduğun belirten Erdoğan, "Hepsini geçtik şimdi kamyon şoförü bile bulamıyorlar. Salgın başladığından beri enerji sektöründe kamunun kontrolü altındaki fiyatları gerekirse sübvanse ederek, olabilecek en alt seviyede tuttuk, tutmayı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...