Son dakika haberi... FETÖ'cü olduğunu itiraf eden yüzbaşı Burak Akın serbest

SON DAKİKA HABERİ: FETÖ'cü olduğunu itiraf eden yüzbaşı Burak Akın serbest bırakıldı. Yüzbaşı Burak Akın, Kara Kuvvetleri Komutanı Org Yaşar Güler'in koruma subaylığını yapıyordu.

Anadolu Ajansı 08.01.2018 - 18:39 | Son Güncelleme : 08.01.2018 - 18:51

Son dakika haberi... FETÖ'cü olduğunu itiraf eden yüzbaşı Burak Akın serbest

Son dakika haberi! Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğunu söyleyerek Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne teslim olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'in koruma subayı yüzbaşı Burak Akın, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Akın, soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtmesi üzerine, savcının adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasını istediği Akın, nöbetçi sulh ceza hakimliğince, haftada bir gün kolluğa imza verme şartı ve yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Akın ile adliyeye getirilen yüzbaşılar Fuat Söylemez ve Abdülkadir Koçyiğit de etkin pişmanlıktan yararlanarak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Öte yandan, şüpheli askerlerin ifadeleri doğrultusunda, farklı illerde örgütte "mahrem ağabey" konumunda dört sivilin gözaltına alındığı, bu kişilerin ifade işlemleri için Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildiği öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...