Suriye'de 2 asker şehit, 2 asker yaralı

Fırat Kalkanı bölgesinde teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. MSB, saldırı sonrası bölgedeki terör hedeflerinin ateş altına alındığını ve cezalandırma atışlarının sürdüğünü açıkladı.

Suriye'de 2 asker şehit, 2 asker yaralı

Son dakika haberi! 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine intikal halinde olan Kirpi aracına yapılan saldırı sonucunda İstihkam Astsubay Çavuş Fatih Güney ve İstihkam Sözleşmeli Er Emrah Arslan'ın şehit olduğunu, 2 askerin ise yaralandığını bildirdi.

"TERÖR HEDEFLERİ ATEŞ ALTINA ALINDI"

MSB'den yapılan açıklamada, "Saldırı sonrası bölgedeki terör hedefleri belirlenerek derhal ateş altına alınmış ve etkili şekilde vurulmuştur. Terör mevzilerine yönelik cezalandırma atışlarımız sürmektedir. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bırakmayacağız" denildi.

Suriye'de 2 asker şehit, 2 asker yaralı - 1

Silah arkadaşları tarafından bölgeden tahliye edilen 2 yaralı asker Kilis Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken, şehitlerin cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Gaziantep Adlı Tıp Kurumu’na getirildi.

ŞEHİTLER İÇİN TAZİYE MESAJLARI

Fırat Kalkanı bölgesinde şehit olan askerler için siyasetçilerden başsağlığı mesajları geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi. Oktay, şehitlernin kanın yerde kalmayacağını, hesabın en ağır şekilde sorulacağını" ifade etti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da mesajında, "Terörün kökünü kazıyana, sınırlarımızı güvenli kılana kadar mücadelemizin süreceğinden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından, "Fırat Kalkanı bölgesinde askeri araca teröristler tarafından yapılan alçak saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum" mesajını paylaştı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlığın sosyal medya hesabından yayımlanan mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kahraman silah arkadaşlarımız, 24 Temmuz 2021 tarihinde şehit olmuşlardır. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim."

Sayfa Yükleniyor...