SON DAKİKA: Malatya’da 4,3 büyüklüğünde deprem | Son depremler

SON DAKİKA HABERİ: Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 10.55’te kaydedilen sarsıntı, çevre illerden de hissedildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremin ardından ekiplerin saha çalışmasına başladığını söyledi.

SON DAKİKA: Malatya’da 4,3 büyüklüğünde deprem | Son depremler

’nın Doğanşehir ilçesinde saat 10.55’te 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının () internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde meydana gelen sarsıntının derinliği 9,69 kilometre olarak ölçüldü.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

’de 4,3 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramaları için yönlendirilmiştir. Gelişmeleri anbean takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah, ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun.”

SON DAKİKA: Malatya’da 4,3 büyüklüğünde deprem | Son depremler - 1 Bazı vatandaşlar depremin ardından sokağa çıktı

Malatya Valisi Ersin Yazıcı ise sosyal medya hesabından, meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde AFAD ve ilgili kurumların tüm ekiplerinin saha taramaları için yönlendirildiğini belirterek, “Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. Doğanşehir ilçemizde yaşanılan 4,3 büyüklüğündeki artçı depremde kurumlarımıza ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun.” ifadesini kullandı.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt da şu ana kadar kendilerine ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını anlatarak, “Hemşehrilerimize geçmiş olsun. Bölgede taramalarımız devam ediyor.” dedi.

DEPREM ANINDA NE YAPMALI?

Sayfa Yükleniyor...