Sosyal medya fenomeni Ece Ronay’a örgüt sorgusu | Adli kontrol şartı ile serbest

Sosyal medya fenomeni ve güzellik merkezi sahibi Ece Ronay, eski eşine ait iş yerinin kurşunlatılması olayıyla ilgili olarak gözaltına alındı. Savcılık sorgusunda hakkındaki suçlamaları  reddeden Ronay, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturma kapsamında 3 kişi ise tutuklandı.

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay’a örgüt sorgusu | Adli kontrol şartı ile serbest

İstanbul ve Kocaeli'de, iki iş yerinin kurşunlanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 6 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

Pendik'teki güzellik salonu ile Kocaeli Gebze'de bulunan galeriye motosikletli kişilerce ateş açılmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek veya üye olmak", "tehdit", "kasten yaralama", "6136 sayılı kanuna muhalefet", "mala zarar verme", "genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması" suçlarından gözaltına alınan ve aralarında sosyal medya fenomeni Ece Ronay'ın da bulunduğu 6 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay’a örgüt sorgusu | Adli kontrol şartı ile serbest - 1 Ronay ve gözaltındaki diğer isimlerin adreslerine özel harekat destekli operasyon düzenlenmişti

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Anadolu Adalet Sarayı'na getirilerek savcıya ifade verdi.

İfadelerin alınmasının ardından şüpheliler Mehmet Sedat A, Serhat G, Uğur E. ile 18 yaşından küçük R.E'nin tutuklanmalarını isteyen savcılık, Ece Ronay ve Berat E'yi ise adli kontrol talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti.

Hakimlik şüphelilerden Mehmet Sedat A, Serhat G. ve Uğur E'nin tutuklanmasına hükmetti.

Ece Ronay, Berat E. ve yaşı küçük R.E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sosyal medya fenomeni Ece Ronay’a örgüt sorgusu | Adli kontrol şartı ile serbest - 2 Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi

NE OLMUŞTU?

Ece Ronay, eski eşi Mehmet Bilir’nin iş yerini kurşunlattığı iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Ronay’la birlikte, Bilir’in iş yerini kurşunladığı tespit edilen 5 kişi daha yakalanmıştı.

Ece Ronay’a ait cep telefonları, tablet ve dizüstü bilgisayar gibi elektronik cihazlar, Siber Suçlarla Mücadele Şubesi’ndeki uzman ekipler tarafından inceleme altına alınmıştı.

Ronay ile tetiği çeken şüphelilerin bağlantısı araştırılıyor.

Aralık ayı başında da Ece Ronay’ın Kocaeli Gebze ve İstanbul Kadıköy’deki güzellik merkezlerine silahlı saldırı düzenlenmişti.

Emniyete başvuran Ronay, saldırılarla ilgili şikayetçi olmuştu.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...