Sözde şeyhin seks tuzağı

Bursa'da kendisini tarikat lideri olarak tanıtıp, evine gelenlere cennete gideceklerini vaad ederek cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Uğur K. (47) tutuklandı.

Yapılan bir ihbarı değerlendiren Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, sözde dergaha gelen kişilere cinsel taciz ve istismarda bulunduğu iddia edilen Uğur K.'nın, mahalle sakinleri tarafından linç edileceğini haber aldı.

Harekete geçen polis, merkez Yıldırım İlçesi’ndeki eve baskın düzenledi. Evde bulunan ve gözaltına alınıp ismi açıklanmayan bazı kişilerin, kendisini tarikat lideri olarak tanıtan Uğur K. ile cennete girmelerine şahitlik edeceği için din adına oral seks yaptıklarını, ilişkiye girdiklerini söylemesi şaşkınlık yarattı.

Soruşturmayı genişleten ve toplam 19 kişinin ifadesini alan polis, bazı kişilerin yaşadıklarından dolayı ruh sağlıklarının bozulduğunu, sözde dergaha karı koca gelen çiftlerin kendini 'lider' olarak tanıtan Uğur K. ile ayrı ayrı cinsel ilişkiye girdiklerini belirtip şikayetçi olduklarını tespit etti.

Operasyon kapsamında polis, Uğur K.'nın bu işi 2003 yılından beri sürdürdüğünü, kişileri çeşitli semt ve evlere çağırdığını ortaya çıkardı. Uğur K.'nın sağ kolu olduğu öne sürülen Mesut K. (42) ile Uğur K.'ya iş arkadaşını, nişanlısını ve annesini götürdüğü öne sürülen Ahmet C. (28) de gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 3 kişi, sorgularının ardından Nitelikli cinsel saldırı, Tekke ve Zaviyeler Kanunu'na muhalefet, Çocukların kullanıldığı müstehcen yayınları depolamak, Fuhuşa aracılık etmek suçlarından çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konurken, savcılık olayla ilgili soruşturmayı çok yönlü olarak sürdürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...