Suç örgütlerine operasyon: Elebaşları dahil 47 kişi yakalandı

Bursa'da organize suç örgütlerine yönelik olarak eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Kafes-46 adı verilen operasyonlarda 47 kişi gözaltına alındı.

Suç örgütlerine operasyon: Elebaşları dahil 47 kişi yakalandı

Açıklamayı İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptı.

Bakan Yerlikaya, elebaşılığını Bülent Çetkin, Osman Deliçay ve yurtdışında firari Muhammet Tayyar Türkeş’in yaptığı 3 örgütün çökertildiğini kaydetti.

Operasyonlarda Bülent Çetkin ve Osman Deliçay'ın da aralarında 47 şüpheli yakalandı.

Yapılan baskınlarda 15 ruhsatsız tabanca, 2 otomatik tüfek ve 1 suikast kalem tabanca ile çok sayıda çelik yelek ele geçirildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, Türk Ceza Kanunu'nun 220. maddesi ve nitelikli yağma" suçlarından soruşturmalar yürütüldüğü belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce 3 ayrı suç örgütüne mensup 55 zanlıya yönelik merkez ve Gemlik'te operasyonlar düzenlendiği kaydedilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

"Suç örgütü elebaşları B.Ç, O.D. olmak üzere 47 şüpheli yakalanmış olup, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde adli işlemleri devam etmektedir. Diğer suç örgütü elebaşı M.T.T. dahil olmak üzere 8 şüpheliyi yakalama çalışmaları sürmektedir. Soruşturma kapsamında yapılan aramalarda 10 ruhsatsız tabanca, bir kalem tabanca, 4 kurusıkı olduğu değerlendirilen tabanca olmak üzere 15 tabanca, 13 av tüfeği, bir çelik yelek, çok sayıda fişek ve bir miktar para ele geçirilmiştir."

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...