Suriye'den Kilis'e roket atıldı: 1 kişi öldü

Suriye'den ateşlenen bir roket mermisinin Kilis Valiliği'ne 100 metre uzaklıkta bulunan Tekke Camisi'ne düşmesi sonucu 1 öldü, 10 kişi de yaralandı. Olay sırasında bölgede bulunan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, saldırıya anında karşılık verildiğini söyledi.

NTV Haber - DHA 24.04.2016 - 18:38 | Son Güncelleme : 24.04.2016 - 20:31

Suriye'den Kilis'e roket atıldı: 1 kişi öldü

Kilis Valiliği'ne yaklaşık 100 metre uzaklıktaki Tekke Camisi'ne Suriye'den atılan bir roket mermisi isabet etti.

Patlamada ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Patlamada cami ile çevresindeki ev ve işyerleriyle araçlar hasar gördü.

Kentte bulunan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın Vali Süleyman Tapsız ile bu sırada toplantı yaptığı öğrenildi. 

BAŞBAKAN YARDIMCISI AKDOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Bölgede bulunan Akdoğan, patlama sonrası basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Saldırıya angajman kuralları çerçevesinde top atışlarıyla karşılık verildiğini söyleyen Akdoğan, olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, 10 kişinin de yaralandığını söyledi.

SAĞDUYU ÇAĞRISI

Son günlerde yaşanan benzer olayların yarınki Bakanlar Kurulu toplantısında masaya yatırılacağını belirten Akdoğan, şunları kaydetti:

"Sağduyu içerisinde olmak gerekiyor. Bu olaylardan sonra fevri davranmak, protestoya yeltenmek veya bunu birtakım çevrelerin kaşıması bu doğru bir şey değildir. Sorunun çözümüne bir katkı sağlamaz. Biz devlet olarak hükümet olarak buradayız. Milletvekillerimiz burada.

Bütün ilgili kurumlarımız ne yapılması gerekiyorsa gerekenleri yapıyor. Burada güvenlik sebebiyle bu toplumsal gösterilere valilik izin vermiyor. Bunun sebebi birileri tepki göstermesin, değil. Roket mermileri düşebildiği için açık alanda vatandaşların toplu olarak bulunması; bunlar güvenlik açısından uygun değil. Vatandaşlarımız öncelikle kendi can güvenliği açısından buna dikkat etmelerinde fayda var." 

ÖĞLE SAATLERİNDE İKİ ROKET ATILDI

Öğle saatlerinde atılan iki roket ise Okçular Mahallesi'ndeki evin çatısı ile avlusuna isabet etmiş, 6'sı Suriyeli, 16 kişi yaralanmıştı.

Patlamalar sonrası duruma tepki gösteren bir grup valilğe yürümek istedi. Kalabalık polisin müdahalesiyle dağıldı. 

Sayfa Yükleniyor...