Suriyeli kadını, 2 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldürdü

K.T, 6 aydır birlikte yaşadığı Suriyeli D.H’yi 2 yaşındaki oğlunun gözleri önünde bıçaklayarak öldürdü. K.T, polis tarafından gözaltına alındı.

Haberler - DHA 11.09.2015 - 17:50

Suriyeli kadını, 2 yaşındaki oğlunun gözü önünde öldürdü

Olay, dün merkez Osmangazi İlçesi Mahmudiye Sokak’ta meydana geldi. 5 katlı binanın altındaki bakkalı işleten ve üst katındaki evde oturan K.T (62), 5 yıl önce eşinden ayrıldı. 4 çocuk babası K.T, 6 ay önce iç savaştan kaçarak Bursa’ya gelen bir çocuk annesi D.H (32) ile dini nikahla birlikte yaşamaya başladı. Suriye’deki savaşta eşini kaybeden D.H ve K.T arasında bir süre önce kıskançlık yüzünden şiddetli tartışmalar yaşanmaya başlandı.

K.T, dün arkadaşı Y.Ü’nün otomobiliyle hasta olan 2 yaşındaki Y.'nin iğnesini yaptırmak amacıyla D.Y ile birlikte Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne gitti. Üstün’ün verdiği ifadeye göre çift arasındaki tartışma, hastaneye gidip gelirken de devam etti.

Hastaneden döndükten sonra bakkal dükkanına Y.Ü’nün bakmasını isteyen K.T, eve çıkacağını söyleyerek ayrıldı. Yarım saat sonra işyerine dönen K.T, bir süre sonra arkadaşına evin anahtarını vererek, "Çocuk ağlıyordu. Eve bir bakıp gelir misin " dedi.

Yukarıya çıkıp kapıyı açan Yüksel Üstün, evin girişinde D.Y’yi kanlar içinde buldu. Annesine sarıldığı için kanlar içinde olan 2 yaşındaki Y.'yi alarak inen Yüksel Üstün, polise ve 112 Acil Servis ekiplerine haber verdi.

Ekiplerin yaptığı inceleme sonucu Suriyeli kadının boğazından ve koltuk altı bölgesinden 20 bıçak darbesiyle yaralandığı ve yaşamını yitirdiği belirlendi. Cesedin yanında da 19 sigara izmariti bulundu. Sürekli ağlayan 2 yaşındaki Y. ise komşuları tarafından alınarak, duş yaptırılıp, giysileri değiştirildikten sonra uyutuldu.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, arkadaşını evine gönderdikten sonra dükkandan ayrılan K.T’yi bulmak için bölgede geniş çaplı arama başlattı.

Evden bir kilometre uzaklıkta Fatih Mahallesi’ndeki bir okulun bahçe duvarı önünde çömelmiş vaziyette ağlayan K.T, belinde taşıdığı suç aleti ekmek bıçağıyla gözaltına alındı. Kıskançlık nedeniyle tartıştığı eşini öldürdüğü itiraf eden K.T, sağlık muayenesine götürülürken de "Bir anlık sinirime kurban oldum. Pişmanım" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...