Suriyelilere saldırı: 3 yaralı, 10 gözaltı

Şanlıurfa’da günlerdir sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup, Suriyelilere saldırdı. Bir Suriyelinin bıçaklanarak yaralandığı, 2 kişinin de darp edildiği olayda 10 saldırgan gözaltına alındı.

CHA 17.05.2015 - 17:00

Suriyelilere saldırı: 3 yaralı, 10 gözaltı

Şanlıurfa’da ‘Suriyelileri istemiyoruz’ mitingi düzenlemek için bir haftadır sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup, mitingi düzenleyemedi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün "Ben vali olarak o mitingi yasaklıyorum" açıklamasının ardından bugün polis sıkı güvenlik önlemi aldı. Mitingin düzenleneceği Topçu Meydanı etrafına polis yerleştirildi. Sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle miting düzenlenemedi.

Ancak yaklaşık 20 kişilik bir grup Bahçıvan İş Merkezi önünden geçen Suriyeli bir gruba saldırdı. Bir anda etrafı sarılan 3 Suriyeli darp edildi. Biri bacağından bıçaklandı. Grubun elinden kurtulan 3 Suriyeli yaklaşık 100 metre kaçarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arkasında bir binanın altına sığındı. Esnaf Suriyelileri saldırganların linç girişiminden kurtardı.

İhbar üzerine Topçu Meydanı'nda güvenlik sağlayan polis ekibi ve motorize ekipler olay yerine sevk edildi. Polisin gelmesi ile yaralı Suriyeliler binadan çıkarılarak ambulans istendi. Bacağından bıçaklanan Suriyeli’nin kan kaybını önlemek için bacağından bir bez ile bağlandığı görüldü. Polis ise saldırgan grubun peşine düştü. Polis olay ile ilgili 10 kişiyi gözaltına aldı.

Öte yandan bir hafta önceden bir grup 'Suriyelileri istemiyoruz' mitingi için bugüne randavulaşmıştı. Ancak Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, "Sosyal medyada milletimizi temsil etmeyen bir azınlık, güya bir örgütlenme ile miting yapacaklarmış. Şimdiden söylüyorum, Vali olarak ben bu mitingi yasakladım." demişti.

Sayfa Yükleniyor...