Süs eşyalarına 9 kilo kokain gizlemişler

Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, süs eşyaları arasına saklanmış 9 kilo 500 gram kokain ele geçirildi.

19.04.2010 - 18:59

Süs eşyalarına 9 kilo kokain gizlemişler

Kanada'dan Atatürk Havalimanı'na gelen Saundra R.P. adlı kadından şüphelenen profil takip uzmanları, kadını durdurarak üzerini ve çantasını aradı.

Şüphelinin üzerinde ve çantasında herhangi bir uyuşturucu maddeye rastlamayan ekipler, Saundra R.P'nin çantasındaki süs eşyalar üzerinde detaylı inceleme yaptı.

İnceleme sonucu Kanada'dan getirdiği süs eşyalarının arasına gizlenmiş halde 9 kilo 500 gram kokaine rastlayan ekipler, kadını gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen Saundra R.P, buradaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bakırköy adliyesine sevk edildi.

Öte yandan Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine kara yoluyla uyuşturucu sevk edilmek istendiği yönünde istihbarat alan narkotik polisi, Güngören'de E-5 Karayolu üzerinde bir aracı durdurarak arama yaptı.

Yapılan aramada aracın yakıt deposuna zulalanmış halde 44 paket halinde 22 kilogram eroine rastlayan ekipler, İhsan E. ile birlikte Gürcistan uyruklu Z.B ve S.A'yı gözaltına aldı. Uyuşturucu madde kaçakçılığı suçlamasıyla ceza evinde 15 yıl kaldığı ve poliste aynı suçtan çok sayıda kaydının bulunduğu bildirilen İhsan E. ve Gürcistan uyruklu 2 şüpheli emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...