Sziget'de Prince sürprizi

8-15 Ağustos tarihleri arasında Budapeşte’nin ortasındaki Obudai adasında yapılacak festivalde sahne alacak sanatçılara son olarak Prince de eklendi.

04.08.2011 - 15:23

Sziget'de Prince sürprizi

Avrupa’nın en büyük festivalleri arasında gösterilen Sziget, bu sene de katılımcılarına müzik ziyafeti sunacak.

Son anda listeye eklenen Prince dışında; 30 Seconds to Mars, Chemical Brothers, Prodigy, Pulp, Kasabian, Kate Nash, La Roux, Dizzee Rascal, Crystal Castles, Trentemoller, Empire of The Sun, Within Temptation, Hadouken, Gogol Bordello, Kaiser Chiefs’in de aralarında bulunduğu 100'den fazla grup festivalde sahne alacak.

5'İ ANA 55 AYRI SAHNE
2011'de Independent gazetesi tarafından Avrupa’nın en iyi 5 festivalinden biri seçilen Sziget 5 ana sahneyle beraber 55 sahneyi içinde bulunduruyor.

Festivalde katılımcılar poptan indie rock'a, heavy metal'dan elektronik müzik ve dub step'e, synth poptan reggae ve blues'a kadar her türlü müzik tarzını dinleyebilecek. Bunun dışında festival alanında havuz, sirk, müze, sokak tiyatrosu, onlarca dans sahnesi, kumsal ve spa da bulunuyor.

400 BİN KATILIMCI BEKLENİYOR
İlki 1993 yılında yapılan festivale 43 bin kişi katılırken, bu sene katılımın 400 bini geçmesi bekleniyor. 1000'den fazla farklı programın olduğu festival ayrıca Avrupa’nın en ucuz festivalleri arasında.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...