Taraftarın attığı şişe ölümlü kazayı getirdi

Karşıyaka-Kasımpaşa finalinden dönen İzmirli bir taraftar, Uşak'ta otobüsten indi ve elindeki şişeyi yoldaki bir motosiklete fırlattı. Devrilen motosiklette 1 kişi öldü.

19.05.2009 - 17:27

İzmir-Ankara karayolundaki trafik kazasına neden olan ve Uşak'ta gözaltına alınan Karşıyaka taraftarı H.D, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kamyonun çarptığı motosiklette bulunan ve yaşamını yitiren Ramazan Aydın'ın babası Ali Aydın, oğlunu kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ölen oğlunun bir eczanede çırak olarak çalıştığını ifade eden Aydın, şunları söyledi:

"Arkadaşlarıyla eğlenmek için Emirfakı Hamamı'na gitmişler. Oradan dönerken maç izlemeye Ankara'ya giden Karşıyakalı taraftar grubuyla yolda karşılaşmışlar. Taraftarlardan bazıları motosikletle yolda giden oğlum ve arkadaşına el kol hareketleri yaparak hakaret etmiş.

Daha sonra yol kenarında duran 35 S 82044 plakalı otobüsten inen H.D. isimli taraftar elindeki içki  şişesini motosikletle giden oğlum ve arkadaşına fırlatınca çocuklar dengelerini kaybederek düşmüş. Bu sırada arkadan gelen kamyon, motosikletten düşen oğluma çarparak ölümüne sebep olmuş."

Acılı baba, "Benim canım yandı, başkasının yanmasın. Bu taraftar terörüne birileri dur desin" diye konuştu.

ŞİŞE KAFAMA İSABET ETTİ
Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü Adem Adak hastaneden taburcu edildikten sonra gazetecilere kazayı anlattı:

"Emirfakı'ya gittik, havuz kapalıydı geri dönüyorduk. Yolda Karşıyaka taraftarlarını taşıyan otobüslerden biri arızalanmıştı. Arkadan gelen 35 S 82044 plakalı otobüs bizi solladı. Bu sırada bazı taraftarlar bize el kol hareketleriyle hakaret etti.

Motosikletin arkasında oturan Ramazan beni uyararak 'Abi o tarafa bakmayalım yanlarından uzaklaşalım ' dedi. Bir süre sonra otobüs önümüzde durdu. İçerisinden inen üç kişiden ikisi alkollü olduğu için yere düştü. İçlerinden biri elindeki şişeyi bize doğru fırlattı. Şişe kafama isabet edince dengemizi kaybederek düştük. Bu sırada arkamızdan gelen 42 R 4662 plakalı kamyon bize  çarptı. Ramazan olay yerinde yaşamını yitirdi. Ben yaralandım. Gözümü hastanede açtım."

Kazaya karışan kamyonla, taraftarları taşıyan otobüs şoförleri serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...