Başbakan Tayyip Erdoğan, Rusya'ya hareketinden önce Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İlişkili Haberler


Erdoğan, İbrahim Tatlıses'in kendisine saldırıdan bir gün önce mesaj attığını açıkladı.

Erdoğan şunları söyledi: "İlginç olan şey bir gün önce bana bir mesaj geçmişti. O mesajın üzerinde henüz değerlendirme fırsatı bulmadan böyle bir olayla karşı karşıya kaldı.

(Erdoğan telefondan mesajı okudu) "Partimizden aday olayım veya olmayayım, önemli değil. Ben ve etrafımdaki dostlarım sizin delikanlı tarafınızı seviyoruz. Böyle bir başbakanımız hiç olmamıştı. Başarılarınız daim olsun. Saygılarımla İbrahim Tatlıses"

Erdoğan saldırı anında yaşananları ise şöyle anlattı: "Olayın olduğu anda koruma müdürüm bana durumu bildirdi. Biz Acıbadem Hastanesi'yle sürekli irtibatta olduk. Beyin cerrahı hocamız henüz hastaneye intikal etmemişti. Sonraki süreçte an be an bilgileri aldık. Dün de bilgileri aldık. Bugün de açıklamaları var. Uyutulma süreci içerisinde. Yapılan müdahaleyle oradaki doktor arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar. Allah'tan temennimiz inşallah şifa bulmasıdır."

"Güvenlik güçlerimiz şu anda bayağı sıkıştırmış durumda" diyen Erdoğan, birkaç gün içinde netice alacaklarını belirtti.

İbrahim Tatlıses pazar gecesi TV programının çıkışında silahlı saldırıya uğramıştı. Tatlıses'in hayati tehlikesi devam ediyor.