TBMM işçi alımı noter kura çekimi ne zaman?

TBMM'de istihdam edilecek 250 işçi, noter huzurunda kura çekimiyle belirlenecekti. Söz konusu işçi alımı için başvuru sürecinin geride kalması ile adaylar, kura çekiminin ne zaman, hangi tarihte yapılacağını öğrenmek istiyor. Peki, TBMM işçi alımı noter kura çekimi ne zaman?

TBMM işçi alımı noter kura çekimi ne zaman?

Sürekli işçi kadrosuna yapılacak alım için mülakat uygulanmayacak, 22-27 Kasım'da başvuruların alınmasının ardından kura çekimi gerçekleştirilecek. İşte, işçi alımı kura çekim tarihi...

Meclisin personel ihtiyacını karşılamak üzere " Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda sürekli işçi statüsünde 250 personel alımı yapılacak.

Personel alımına ilişkin detaylara Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım Platformu ve TBMM'nin internet sitesinden ulaşılabilecek.

TBMM NE ZAMAN?

Başvuruda bulunan adaylar için noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi sonunda istihdam edilecek kadro ve ünvan sayısı kadar asıl aday ve her bir kadro veya ünvan sayısının 4 katı yedek aday belirlenecek.

Kura çekimi 12 Aralık'ta yapılacak, personel alımında mülakat uygulanmayacak.

Sayfa Yükleniyor...